REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedIle odszkodowania mogą dostać pasażerowie lotu kpt. Wrony?

Ile odszkodowania mogą dostać pasażerowie lotu kpt. Wrony?

-

Pasażerowie lotu 016, który 1 listopada 2011 roku lądował bez wysuniętego podwozia na lotnisku Okęcie mogą spodziewać się odszkodowania pomiędzy 30 a 400 tys. dol. – powiedziała w programie „Poranny Newsweek” w Wietrznym Radiu 1080 am w Chicago Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

fot. BBC News/ Kapitan Tadeusz Wrona podczas konferencji prasowej w Warszawie, 2 listopada 2011 r.

Jak  mówi Jolanta Budzowska, ciągle zgłaszają się do niej poszkodowane osoby, które na skutek stresu przeżytego w czasie lądowania doznały urazów psychicznych. Niektórzy z pasażerów nabawili się strachu przed lataniem, inni dotychczas nie mogą poradzić sobie z urazami psychicznymi wynikającymi z przeżytego stresu.

REKLAMA

Według Budzowskiej osoby, które jej kancelaria będzie reprezentować w zbiorowym odszkodowaniu, zostaną podzielone na kategorie, według których będzie wystąpienie o roszczenia finansowe. Każda z osób, w zależności od przydzielonej kategorii, może spodziewać się kwoty nie mniejszej niż 30 tys. dol. i nie wyższje niż 400 tysięcy.

Prawniczka jasno definiuje, że pozew będzie wymierzony wyłącznie przeciwko producentom Boeinga i firmie serwisującej z Newark. – Nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej, którzy są naszymi bohaterami.

Mecenas Budzowska uchyliła się jednak od odpowiedzi, czy wśród osób, które się do niej zgłosiły jest kapitan Wrona i członkowie załogi Boeing 767. – Tego nie mogę powiedzieć, obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, proszę mnie zwolnić od odpowiedzi na to pytanie – powiedziała prawniczka w wywiadzie dla radia w Chicago. Potwierdziła natomiast, że jej kancelaria może reprezentować zarówno obywateli polskich, jak i Amerykanów, którzy byli na pokładzie maszyny.

Ponieważ sprawa będzie się toczyć przed sądem w USA polska kancelaria weszła we współpracę z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London. Trwa gromadzenie dokumentacji, co według Jolanty Budzowskiej zabierze kolejne dwa miesiące.

Na pokładzie samolotu Boeing 767 było 220 pasażerów i 11 członków załogi. Dzięki perfekcyjnemu lądowaniu kpt. Wrony nikt nie odniósł obrażeń fizycznych.

Inf.wł.

Zobacz także: Będzie pozew zbiorowy w sprawie “lotu kapitana Wrony”

 

5 KOMENTARZE

 1. Przecież ja chyba większy stres mam od tych pasażerów teraz, że mnie nie było w tym samolocie i nie mogę dostać od 30 do 400 tysięcy odszkodowania. I takich ludzi jak ja co nie lecieli i teraz mają stress jest więcej niż tych co wtedy lecieli. Może znajdziemy prawnik przeciez możemy skarżć: – pracodawcę, że tamtym dniu zamiast lecieć do Polski urlop musieliśmy prcować.
  b – LOT – chcieliśmy kupić bilety, ale nie było (mamy świadków), bilety były za drogie, ten Boeing miał lecieć w inny dzień (jest b. dużo możliwości)
  c – bank w którym mamy konto, że za małe odsteki i z nich nie mieliśmy tyle pieniędzy, by kupić sobie bilet.
  d – możemy skarżyć kogo nam tylko prtzyjdzie ochota, że nie znaleźliśmy się w tym samolocie.
  Zastanawiam się, jakimi kryteriami obliczą, ile komu się nalezy? Czy wg. tego kto da więcej adwokatowi? Czy może wg. tego kto ile drinków ypił i się znieczulił? Miejsca jakie zajmował? Czy może ile razy w czasie lotu szedł do ubikacji.

 2. ja juz pisalem w tej sprawie i nei bede sie powtarzal,ale widze ze glupota ludzka nie zna granic,szkoda tylko ze to nasi rodacy,ale ucza sie od najlepszych tempakow akerykanow oni skarza za goraca kawe wiec czemu by nie skarzyc np mega milions za nie wygrane miliony.Bo ja juz wyslalem smsa do znajomych ze jestem milionerem ale numery sie nie zgodzily,To jakas paranoja,tylko empaki wysylaja eski do rodziny z pozegnaniem ehhh

 3. Sprawa o odszkodowanie za stres pasażerów może się ciągnąć latami, jeśli nie uzgodnią kasy przed wdaniem się w spór, co jest możliwe, bo po stronie pozwanej jest kilka firm.
  Z jednym łatwiej dojść do porozumienia ale przy tej ilości?
  Inflacja zje kasę zanim ją otrzymają. Nie pomoże anatocyzm.

REKLAMA

2100309898 views

REKLAMA

REKLAMA

2100310130 views

REKLAMA

REKLAMA

2102106522 views

REKLAMA

2100310272 views

REKLAMA

2100310373 views

REKLAMA

2100310483 views