REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedICE nie deportuje nastolatki, która straciła rodzinę w karambolu

ICE nie deportuje nastolatki, która straciła rodzinę w karambolu

-

15-lenia Lidiane Carmo w karambolu, do którego doszło w niedzielę na autostradzie na Florydzie straciła całą rodzinę. Jako jedyna przeżyła tragiczny wypadek. Nastolatka i jej bliscy przebywali w USA nieleganie. Urząd imigracyjny nie zamierza jednak deportować dziewczyny do rodzinnej Brazylii.

fot. 11Live.com/ W karambolu na autostradzie nr 75 zginęli wszyscy bliscy Lidiane (po prawej)

„Łączymy się w bólu z Lidiane Carmo i modlimy się za jej tragicznie zmarłych bliskich. Informacje o tym, że mamy zamiar ją deportować są całkowicie nieprawdziwe” – oświadczyła rzeczniczka Urzędu ds. Imigracji i Ceł (ICE) Barbara Gonzales.

REKLAMA

„Nasze deportacyjne priorytety obejmują kryminalistów, zbiegów i recydywistów” – dodała Gonzales.

Lidiane Carmo do USA przyjechała z Brazylii wraz z rodzicami jako dwuletnia dziewczynka. Jej rodzina nigdy nie miała możliwości uregulowania statusu imigracyjnego. W minioną niedzielę 15-latka wraz rodzicami i rodzeństwem wracała z religijnej konferencji w Orlando do Atlanty, w gdzie jej ojciec był pastorem.

Zobacz: Floryda. Tragiczny karambol na autostradzie.10 osób nie żyje

Furgonetka, którą podróżowała rodzina była jednym z samochodów, które w niedzielę uczestniczyły w karambolu na autostradzie nr 75 niedaleko Giansville, na Florydzie. W gęstym dymie całkowicie uniemożliwiającym widoczność zderzyło się dwanaście samochodów osobowych i sześć ciężarówek. Zginęło 11 osób, a kilkanaście jest rannych. Lidiane straciła całą rodzinę i sama trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale członkowie wspólnoty religijnej, do której należeli jej bliscy, obawiają się, że nastolatka może zostać deportowana z USA.

Aron Amazonas, pastor z kościoła, do którego należała rodzina ,powiedział stacji CNN, że nastolatka została otoczona została opieką i próbuje poradzić sobie z tragedią, jaka ją spotkała. Pastor zapewnił także, że dziewczyna otrzyma niezbędną pomoc finansową. Wspólnota religijna opłaci m.in. transport zwłok tragicznie zmarłych do Brazylii oraz pokryje koszty leczenia Lidiane.

mp

 

REKLAMA

2093142783 views

REKLAMA

2093143067 views

REKLAMA

2094939516 views

REKLAMA

2093143318 views

REKLAMA

2093143457 views

REKLAMA

2093143599 views