REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedHuragan Irene zagraża całemu Wschodniemu Wybrzeżu

Huragan Irene zagraża całemu Wschodniemu Wybrzeżu

-

Huragan Irene stwarza poważne zagrożenie dla wszystkich stanów Wschodniego Wybrzeża USA – ostrzegają meteorolodzy z Krajowego Centrum Huraganów. Wcześniej informowano, że przybierający na sile żywioł uderzy jedynie we Florydę.

fot. Na nadejscie huraganu muszą się przygotować mieszkańcy wszystkich stanów położonych wzdłuż wybrzeża

Według najnowszych prognoz na nadejście huraganu przygotować powinni się mieszkańcy wszystkich stanów położonych wzdłuż wschodniego wybrzeża; od Florydy aż po Nową Anglię. Irene określany jest jako huragan pierwszej kategorii w skali Saffira-Simpson, co oznacza, że towarzyszy jej wiatr wiejący z prędkością do 150km na godz. Huragan przybiera jednak na sile i w chwili uderzenia w ląd może osiągnąć czwartą kategorię, a wiatr w porywach osiągać może prędkość nawet 250 km na godz.

REKLAMA

Zobacz: Huragan Irene zagraża Florydzie

Na uderzenie żywiołu w terytorium USA szykuje się Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA), która wystosowała ostrzeżenie przed huraganem dla mieszkańców wybrzeża. Specjaliści z Krajowego Centrum Huraganów ostrzegają, że należy spodziewać się nie tylko silnego wiatru, ale także bardzo intensywnych opadów deszczu, które doprowadzić mogą do powodzi.

Według ekspertów, którzy uważnie śledzą Irene huragan dotrze do wybrzeży Florydy w piątek a do Karoliny Północnej i Południowej w sobotę rano, najprawdopodobniej juz jako huragan trzeciej kategorii (wiatr w porywach do 209km/godz.) . Porywisty wiatr i ulewy towarzyszące Irene dadzą się we znaki mieszkańcom wszystkich stanów położonych wzdłuż wybrzeża.

Irene jest pierwszym tak potężnym huraganem w tym sezonie i wszytsko wskazuje, że będzie też pierwszym od 2008 roku huraganem, który uderzy w ląd.

Obenie Irene przechodzi przez Dominikanę i wyspy Turks i Caicos.

mp

REKLAMA

2103216153 views

REKLAMA

2103216386 views

REKLAMA

2105012778 views

REKLAMA

2103216529 views

REKLAMA

2103216629 views

REKLAMA

2103216738 views