REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedHuntsman rezygnuje i popiera Romneya

Huntsman rezygnuje i popiera Romneya

-

Jon Huntsman zrezygnował z kandydowania w prezydenckich prawyborach Republikanów i udzielił poparcia Mittowi Romneyowi, który według sondaży ma największe szanse na pokonanie Baracka Obamyw listopadowych wyborach.

fot.Wikipedia/ Jon Huntsman

Decyzja byłego gubernator Utah i ambasador USA w Chinach nie jest zaskoczeniem, chociaż jego notowania ostatnio rosły. Na konferencji prasowej, gdzie poinformował o wycofaniu się z wyścigu politycznego Huntsman wezwał także do zakończenia „wyniszczających personalnych i negatywnych ataków”, wśród  republikańskich kandydatów. Zaapelował także do zjednoczenia sił wokół kandydatury Romneya.

REKLAMA

Po głosowaniu w Iowa, gdzie zwyciężył ośmioma głosami Mitt Romney, zrezygnowała kongresmenka Michele Bachmann; natomiast jeszcze przed rozpoczęciem prawyborów – były właściciel sieci pizzerii, Herman Cain.

O nominację Partii Republikańskiej wciąż walczą: były senator z Pensylwanii Rick Santorum, libertarianin Ron Paul, gubernator Teksasu Rick Perry oraz były przewodniczący Izby Reprezentantów, Newt Gingrich.

Ten ostatni wyłożył miliony dolarów na spoty telewizyjne i film, które mają zniszczyć reputację Romneya. Nawiązują one do przeszłości byłego gubernatora Massachusetts, który przez wiele lat pracował w firmie Bain zajmującej się przejmowaniem i odsprzedawaniem z zyskiem podupadających firm w całej Ameryce. Na tym zajęciu, obecnie najsilniejszy kandydat do nominacji republikańskiej w wyścigu o fotel prezydenta, dorobił się fortuny. Gingrich przypomina w swoim czarnym PR-ze, że wiele osób podczas tych restrukturyzacji straciło pracę. Jeszcze dalej w krytyce Romenya idą amerykańscy satyrycy, którzy wykorzystując ten sam motyw z biografii kandydata, nazywają go „seryjnym mordercą”.

Czytaj także: Mitt Romney to syryjny morderca

Jak zachowają się w świetle tej kampanii wyborcy z konserwatywnej Karoliny Południowej, gdzie prawybory odbędą się 21 stycznia.

mb

9 KOMENTARZE

    • zgodze sie ze republikanie „chcieliby ale nie wiedza jak” , nie rozumiem co takiego uczytnilo obame mistrzem swiata i co tak przesadzilo o reelekcji.na dzien dzisijeszy wszystkie cyferki w badaniach pokazuja „leb w leb” wiec jesli tylko obama zrobi ruch w strone wojny z iranem wtedy moze wracac do chicago

    • znow zbliza sie weekend i rysiowi dziadzia dal wolne 🙂 poczekaj pysiu grzecznie w kolejce do mariano , cierpliwosci ,widac musze jakas asystentke zatrudnic zeby was wszystkich baranki po futerkach wyglaskac 🙂

REKLAMA

2107285443 views

REKLAMA

2107285675 views

REKLAMA

2109082066 views

REKLAMA

2107285816 views

REKLAMA

2107285915 views

REKLAMA

2107286023 views