REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedHerman Cain zawiesił kampanię wyborczą

Herman Cain zawiesił kampanię wyborczą

-

Herman Cain zdecydował o zwieszeniu swej kampanii wyborczej. O decyzji niedawny lider wyścigu o republikańską nominację poinformował w sobotę, podczas spotkania w rodzinnej Atlancie. U boku oskarżonego o molestowanie i zdradę kandydata, stała jego żona, Gloria. 

fot.CainBlog.com/ Herman Cain wraz z żoną Glorią

„Po wielu modlitwach i refleksjach z dniem dzisiejszym zawieszam moja kampanię”- powiedział Cain, przed biurem swego sztbu wyborczego w Atlancie. „Zawieszam kampanię ze względu na serię oskarżeń, które odracały uwagę od kampanii i raniły moją rodzinę”- uzasadniał biznesman.

REKLAMA

Zobacz: Koniec prezydenckich ambicji Hermana Caina?

Losy politycznej przyszłości założyciela i byłego właściciela sieci Godfather’s Pizza ważyły się od kilku dni, po tym jak w po serii oskarżeń o molestowanie seksualne, którego Cain miał dopuścić się wobec czterech kobiet, pojawiły się informacje o trwającym blisko 14 lat romansie. Mieszkanka Atlanty, Ginger White przed kamerami telewizyjnymi wyznała, że z Cainem łączył ją wieloletni, intymny związek, który zakończył się osiem miesięcy temu. White udostępniła swoje billingi telefoniczne, z których wynikało, że Cain dzwonił do niej zaledwie dwa miesiące temu.

Po tych rewelacjach Herman Cain zapewnił, że z Ginger White łączy go jedynie przyjaźń. Przyznał jednocześnie, że pomagał kobiecie finansowo a jego żona nie miała pojęcia o „przyjaźni” z White.

We wtorek Cain oznajmił, że rozważa przyszłość swej kampanii a ostateczną decyzję podejmie po konsultacji z rodziną, która jest dla niego najważniejsza. W piątek, po raz pierwszy od upublicznienia informacji o rzekomym romansie Herman Cain powrócił do Atlanty i spotkał się z żoną.

Gloria Cain w sobotę stała przy mężu, podobnie jak przez ostatnie tygodnie, kiedy cztery kobiety oskarżyły jej męża o to że jako szef Krajowego Stowarzyszenia Restauratorów, w latach 90. dopuścił się w względem nich molestowania.

Kampania z molestowaniem seksualnym w tle. Trzy kobiety oskarżają Caina

Decyzja o zawieszeniu kampanii oznacza, że formalnie Herman Cain z prezydenckiego wyścigu się nie wycofała i nadal może zbierać wyborcze fundusze. W praktyce jednak to koniec marzeń o Białym Domu.

Cain podkreślił, że nie zamierza usunąć się z życia publicznego i „przechodzi do planu B”. Jest nim strona internetowa TheCainSolutions.com, na której ma zamiar przedstawiać swoje polityczne pomysły i inicjatywy. W najbliższym czasie Cain ogłosi także, któremu kandydatowi do republikańskiej nominacji przekaże swoje głosy.

Zobacz także: Obama będzie miał czarnoskórego rywala? Kim jest Herman Cain?

Według wielu komentatorów, niezależnie kogo poprze Cain, najwięcej na jego wycofaniu się z prezydenckiego wyścigu zyska Newt Gingrich. W wielu sondażach zwolennicy Caina wskazywali że ich drugim ulubionym kandydatem jest właśni były przewodniczący Izby Reprezentantów. Gingrich w ostatnich tygodniach kiedy Cain tracił poparcie, wysunął się na pierwszą pozycję w przedwyborczych sondażach.

mp

 

 

 

 

REKLAMA

2093102673 views

REKLAMA

2093102963 views

REKLAMA

2094899414 views

REKLAMA

2093103219 views

REKLAMA

2093103358 views

REKLAMA

2093103493 views