REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedHakerzy planują zniszczyć Facebooka

Hakerzy planują zniszczyć Facebooka

-

„Anonimowi” z pewnością nie dodadzą Marka Zuckerberga do grona przyjaciół na Facebooku. Grupa hakerów, znana pod nazwą Anonymous, planuje atak na najpopularniejszy z portali społecznościowych w odwecie za rzekome nadużycia, związane z udostępnianiem danych personalnych.

fot. Facebook to obecnie najbardziej popularny portal społecznościowy na świecie

REKLAMA

Szesnastego lipca na YouTube pojawiło się nagranie, w którym członek Anonymous ostrzega: „uwielbiany przez was wszystkich środek komunikacji zostanie zniszczony”. Nawołuje on również, aby dołączyć do projektu i zabić Facebooka w celu ratowania naszej własnej prywatności. „Wszystko co umieszczamy na Facebooku, zostaje tam na zawsze, niezależnie od ustawień prywatności, a skasowanie konta jest niemożliwe. Nawet jeśli skorzystamy z tej opcji, nasze dane mogą zostać odzyskane w dowolnym momencie” dodaje głos z nagrania. Twórcy nagrania zarzucają także kierownictwu portalu sprzedaż danych użytkowników agencjom rządowym, oraz firmom ochroniarskim, w celu umożliwienia szpiegowania poszczególnych osób.

Rzecznicy prasowi Facebooka odpierają zarzuty, jakoby portal udostępniał jakiekolwiek dane osobom trzecim, bez zgody ich właścicieli. Sam Mark Zuckerberg wydał w zeszłym roku oświadczenie, w którym zaznaczył, że „Facebook nie udostępnia osobistych informacji osobom oraz usługodawcom bez zgody właścicieli. Nie udostępnia się też danych reklamodawcom. Nie sprzedajemy i nigdy nie będziemy sprzedawać prywatnych danych”.

Operacja zniszczenia Facebooka zaplanowana jest na piątego listopada, czyli dzień Guy’a Fawkesa. Tego dnia w 1605 roku, przewodniczył on spiskowi podłożenia prochu pod Izbę Lordów w Wielkiej Brytanii. Najczęstszym sposobem działania Anonymous jest atak typu „denial-of-service”. Polega on na tym, że ogromna liczba użytkowników próbuje uzyskać dostęp do strony jednocześnie, co skutkuje znacznym spowolnieniem, bądź nawet zawieszeniem portalu. Niektórzy członkowie Anonymous podkreślają jednak, że grupa nie jest jednomyślna co do słuszności ataku.

W grudniu, ta sama grupa hakerów usiłowała doprowadzić do upadku innego giganta internetowego – Amazon.com, jednak bez powodzenia. Anonymous szczyci się również spowodowaniem poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu serwisów internetowych takich firm jak PayPal, Master Card, Visa, oraz strony Kościoła Scjentologów. Grupa przypisuje sobie tekże wydarzenie z poniedziałku, kiedy to włamano się za stronę syryjskiego Ministerstwa Obrony i umieszczono na niej treści antyrządowe.

PT

6 KOMENTARZE

    • jak to po co?chca sie pochwalic jakie to wspaniale zycie maja w porownaniu z innymi, zdjecia z palmami i kapiel w motelowym basenie.taka ludzka proznosc.

REKLAMA

2119338104 views

REKLAMA

2119338194 views

REKLAMA

REKLAMA

2121134545 views

REKLAMA

2119338257 views

REKLAMA

2119338312 views

REKLAMA

2119338351 views