REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGwardia Narodowa zostaje na południowej granicy?

Gwardia Narodowa zostaje na południowej granicy?

-

Oczy i uszy Gwardii Narodowej pozostaną otwarte na południowej granicy dłużej niż zapowiadano. Jednostki liczące 1 200 żołnierzy miały wycofać się do 30 czerwca, jednak prezydent Barack Obama wystąpił w Kongresie z prośbą o wyasygnowanie dodatkowych 30 mln dolarów i przedłużenie służby gwardzistów przynajmniej do września.

fot.Sierżant sztabowy Jim Greenhill/ Gwardziści zazwyczaj obserwują obszary graniczne ze specjalnych budek

– Odziały wspierające służbę graniczną na południowym zachodzie kraju pozostaną na miejscu – oświadczył we wtorek rzecznik Krajowego Departamentu Bezpieczeństwa (DHS) Matthew Chandler.

REKLAMA

Informacje o zaprzestaniu ewakuacji jednostek potwierdza rzecznik biura gubernator Arizony.

Jednak przedstawicie samej Gwardii Narodowej ograniczają się do lakonicznego komentarza, że wstrzymanie ewakuacji wojsk miało pozwolić DHS rozważyć kwestię przedłużenia misji.

Senator z Arizony John McCain twierdzi, że utrzymanie na granicy ograniczonej liczby jednostek to jedyne co rząd może na razie zrobić, ale polityk wraz z senatorem Jonem Kylem przedstawili projekt ustawy przewidującej rozmieszczenie 6 tysięcy gwardzistów na okres pięciu lat kosztem 600 mln dolarów.

W zeszłym roku stacjonowanie na granicy jednego gwardzisty kosztowało podatników 96 tysięcy dolarów, co jest porównywalne z kwotą utrzymania jednego strażnika granicznego, łącznie ze sprzętem.

Dzięki żołnierzom Gwardii Narodowej udało się od lipca zeszłego roku aresztować 6 proc. nielegalnych imigrantów więcej, czyli 17 tysięcy osób, a także przejąć 51 tys. funtów marihuany (2,6 proc. z 2 mln przechwyconych przez przygraniczników).

Dla niektórych polityków takich jak Ted Poe z Teksasu matematyka jest prosta – im więcej żołnierzy, tym lepsze zabezpieczenie granic. Choć w rzeczywistości gwardzistom – pomimo, że mogą nosić broń – nie wolno brać udziału bezpośrednio w akcji z udziałem podejrzanych. Ich rolą jest głównie wypatrywanie próbujących nielegalnie przekroczyć granicę imigrantów czy przemytników.

as

REKLAMA

2116317518 views

REKLAMA

REKLAMA

2116317731 views

REKLAMA

REKLAMA

2118114108 views

REKLAMA

2116317852 views

REKLAMA

2116317940 views

REKLAMA

2116318035 views