REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGrupa Amerykanów chce deportować dziennikarza za krytykę kultu broni

Grupa Amerykanów chce deportować dziennikarza za krytykę kultu broni

-

Dziesiątki tysięcy Amerykanów podpisało petycję o deportowanie Brytyjczyka Piersa Morgana, prezentera CNN, za jego poglądy na temat kontroli posiadania broni. To kolejny dowód na to, że miłość do broni palnej w USA kwitnie.

fot. White House/ Choć już po trzech dniach pod petycją o deportację dziennikarza znalazło się 50 tys. podpisów, reakcja Białego Domu jest raczej wątpliwa

REKLAMA

Morgan 19 grudnia na antenie CNN w bardzo szorstki sposób opowiedział się za ostrzejszymi przepisami dotyczącymi posiadania broni. Nazwał swojego gościa Larry’ego Pratta, szefa Gun Owners of America, „niewiarygodnie głupim człowiekiem”, a następnie „niebezpiecznym mężczyzną mówiącym od rzeczy i przynoszącym wstyd swojemu krajowi”.

Na odpowiedź dziennikarz nie czekał długo. Zwolennicy prawa do posiadania broni 21 grudnia złożyli na stronie internetowej Białego Domu petycję, zainicjowaną przez dziennikarza z Teksasu, w której oskarżają Morgana o „wrogi atak na amerykańską konstytucję”, a dokładnie jej drugą poprawkę, oraz domagają się natychmiastowej deportacji dziennikarza za „wykorzystywanie swojej pozycji jako gospodarza programu krajowej telewizji do ataków na prawa amerykańskich obywateli”.

Petycję podpisało już ponad 50 tysięcy osób, podczas gdy próg wynosi 25 tysięcy. Nie gwarantuje to jednak, że administracja Obamy zareaguje na kontrowersyjną inicjatywę. Imigrant z prawem pobytu i pozwoleniem na pracę ma swoje prawa i nie grozi mu deportacja, chyba że popełni poważne przestęptwo.

Morgana akcja amerykańskich obywateli nie wruszyła. Na Twitterze zachęcał kolejne osoby do podpisywania się pod petycją. – Czy jeśli deportują mnie z Ameryki za to, że chciałbym, by było mniej morderstw z użyciem broni palnej, może przyjmą mnie jakieś inne kraje? – żartował w odpowiedzi. I dodał: – To, że chcę, by zakazano dostępu do magazynków o dużej pojemności nie jest łamaniem konstytucji – to nazywa się zdrowy rozsądek.

Po tragedii w szkole w Newton, w stanie Connecticut, prezydent Barack Obama obiecywał zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni, jednak Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), mające ponad cztery miliony członków, nie widzi takiej potrzeby.

Według badania Small Arms Survey, w 2007 roku na 100 Amerykanów przypadało 88,8 sztuk broni palnej.

as

Zobacz agresywną rozmowę Morgana ze swoim gościem w CNN:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jaHWBlVzNoc[/youtube]

 

14 KOMENTARZE

 1. Popieram jedną jak i drugą stronę. Jeśli chodzi o zwolonników posiadania broni, to konstutycja doskonale odzwerciedla ich pogląd w tej sprawie. Nie można podwazac kontytucji, ktora jest fundamentem tego kraju. Przeciwnicy też mają racja co do ograniczenia dostępu do broni wiekszego kalibru.
  Tak czy inaczej % zabójstw do ilości posiadaczy jest naprawdę niski.

  • LOL.
   Jestem za, a nawet przeciw… czyli nie mam zielonego pojecia o czym mowa.
   Druga poprawka do konstytucji mowi wyraznie o “well organized militia”, a przeciwnicy nic nie pisza na temat kalibru broni ale o wielkosci magazynkow i ograniczenia dostepu do broni palnej… No i ta perelka: “Tak czy inaczej % zabójstw do ilości posiadaczy jest naprawdę niski.” Tak, nalezy uzbroic dzieci w szkolach, przedszkolach i zlobkach – wtedy nawet masakra tysiaca ludzi to bedzie kropelka w morzu.
   Nic dziwnego, ze ten kraj upada…

  • Co to znaczy nie Mozna podwarzac konstytucji. Kazda poprawka do komstytucji ja podwaza, zmienia ja I staje sie jej czescia. Kongres moze uchwalic poprawke zakazujaca posiadania broni i po podpisaniu przez prezydenta stanie sie ona czescia konstytucji.

 2. ….większość popiera Morgana wystarczy zobaczyć drugą petycje przeciwników broni?….przeciwnicy to kropla w morzu dla Morgana pozatym Prezydent jest po jego stronie…Morgan dla mnie ma całkowitą racje po co komu jest potrzebna broń półautomatyczna?

 3. A gdzie można podpisac petycje o deportacje nizej wymienionych dziennikarzy: Michalak,Zielinski,Lusienka Sliwa,Bososwkie,Barany,Flisiaki,Kulinskie I cale towarzystwo polamerowo-paczkarskie.Niech zostanie otyły Jacek z1030 I niech reklamuje znachorow a Rzepkoski niech tłumaczy mundrosci tego swiata via chicago tribjun.

 4. drugą poprawkę uchwalono w 1791 r. od tego czasu troche się zmieniło w tym kraju, prawo do bezpieczeństwa mają także ci, którzy nie chcą posiadac broni, w Australii, UK czy Kanadzie dali radę to rozwiązac tutaj głupota amerykańskiego społeczeństwa i jak widac polonijnego nie pozwala, czekamy więc na nowe ofiary psycholi zbrojąc szkoły, strażaków itp itd…

REKLAMA

2116493431 views

REKLAMA

REKLAMA

2116493633 views

REKLAMA

REKLAMA

2118290008 views

REKLAMA

2116493749 views

REKLAMA

2116493836 views

REKLAMA

2116493929 views