REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGorzej być już nie może. Amerykanie o roku 2012

Gorzej być już nie może. Amerykanie o roku 2012

-

Badanie opinii publicznej przeprowadzone 8 grudnia na zlecenie Associated Press jednoznacznie wskazuje, że Amerykanie woleliby zapomnieć o mijającym dziś 2011 roku. Równocześnie jednak wśród większości ankietowanych panuje optymizm co do jego następcy – roku 2012. Amerykanie zakładają, że musi być to rok lepszy od poprzedniego, bo gorzej być już po prostu nie może. Czy aby na pewno?

Aż siedmiu  z dziesięciu uczestników sondy Associated Press GfK poll uważa, że rok 2011 był dla nich niekorzystny. Zaledwie 1/3 ankietowanych określa mijający rok jako dobry.

REKLAMA

Mimo pesymistycznych nastrojów, Amerykanie nie poddają się. 62 proc. ankietowanych wciąż ma nadzieję, że kolejne 12 miesięcy w kalendarzu okaże się łaskawsze dla całego kraju. Nieco więcej, bo aż 78 proc. uczestników sondażu wierzy, że rok 2012przyniesie powodzenie ich rodzinom i najbliższym.

Jak zawsze w przypadku tego typu sondaży warto spojrzeć na wyniki z punktu widzenia politycznych sympatii. Okazuje się, że minimalnie większym optymizmem wykazali się zwolennicy Partii Demokratycznej (40 proc.). Nie zmienia to faktu, że Amerykanie najchętniej zapomnieliby o niepowodzeniach 2011 roku.

Sonda przeprowadzona dla Associated Press jasno pokazuje, że amerykańscy konsumenci odczuwają na własnej skórze wzrost cen, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Poszybowały w górę ceny produktów spożywczych i benzyny. 51 proc. ankietowanych uważa, że ceny nadal będą wzrastać w podobnym tempie.

Mimo niekorzystnego bilansu ostatnich miesięcy i obaw co do nadchodzących, ponad 1/3 ankietowanych wyraziła nadzieję na pozytywne zmiany w przyszłości. Co ciekawe, badanie AP zdaje się wskazywać, że przyszłoroczne wybory prezydenckie nie mają większego wpływu na odpowiedzi Amerykanów w przeprowadzonej sondzie.

AS

 

4 KOMENTARZE

 1. Napewno bedzie gorzej jak “wybiora” jeszcze raz obecnego Prezydenta Barrack H. Obama. Tez bedzie jeszcze gorzej jak administracja rzadowa USA bedzie wydawac wiecej, drukowac wiecej i podatkowac wiecej, tzn. wiecej jak w poprzednich administracjach. Moze w obecnych wyborach glosujacy wreszcie zrozumia ze trzeba glosowac na tkich kandydatow co wlasnie wreszcie dotrzymmaja swoich “obiecenek” i przestana wydawac, drukowac wiecej pieniedzy niz ich na to stac. Moze w koncu dotrzymaja swojego slowa i przestana nadrabiac swoje wydatki pieniedzmi podatnika. Moze jak rzad przestanie POZYCZAC wiecej od tzw. FED to nie bedzie trzeba tyle “splacac” i to jeszcze z procentem. Jedyny kandydat ktory dotrzyma swojego slowa to jest Kongresman RON PAUL z Teksasu. Mam nadzieje ze to wlasnie ON wygra nie tylko w Iowa, ale tez otrzyma nominacje partii Republikanskiej i wygra w wyborach roku 2012.
  http://www.ronpaul2012.com

 2. Forumowicze zlozyli sobie zyczenia 🙂
  Najbardziej aktywni o
  GORAL
  Mariano_Italiano
  Niezalezny
  Ciekawe tylko dlaczego zrobili to w temacie ‘Szpital” ?
  Cos w tym musi byc, moze maja blisko i tak z sali do sali pluja na siebie? 🙂 A moze z odzialu na odzial? Lub z pietra na pietro? 🙂
  Gorzej być już nie może? 🙁 Pisze chyba na temat?

  • napisz ze czujesz sie zapomniany i ouszczony to i tobie zloze zyczenia, , w temacie takim jaki sobie tylko zazyczysz – moze byc nawet “amerykanskie czworonogi tez dostaly prezenty”

REKLAMA

2119239181 views

REKLAMA

2119239274 views

REKLAMA

REKLAMA

2121035627 views

REKLAMA

2119239341 views

REKLAMA

2119239397 views

REKLAMA

2119239440 views