REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaGliński o "Fakcie": nie prenumeruje się szamba

Gliński o „Fakcie”: nie prenumeruje się szamba

-

Nie prenumeruje się szamba – napisał w piątek na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w odniesieniu do wpisu ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, który oświadczył, że rezygnuje z prenumeraty „Faktu”.

„Po dzisiejszej absolutnie haniebnej okładce tabloidu +Fakt+ podjąłem decyzję o rezygnacji z prenumeraty tej gazety w ministerstwie, którym kieruję. Są jakieś granice” – głosi wpis ministra Gróbarczyka na Twitterze.

REKLAMA

Wicepremier Gliński w odpowiedzi na niego napisał: „Popieram Marka Gróbarczyka. Zrobimy to samo. Nie prenumeruje się szamba”.

W piątek w „Fakcie” opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej osobie. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wystąpiły one same, a mężczyzna karę więzienia już odbył. „Fakt” napisał, że prezydent „pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem”.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział o ułaskawieniu, że w tej sprawie prezydent okazał empatię korzystając z prawa łaski wobec ofiar, które prosiły o ustabilizowanie sytuacji życiowej. „Tak naprawdę prezydent wyszedł naprzeciw wielokrotnym prośbom, można powiedzieć wręcz błaganiom dorosłej już córki i żony tego skazanego. To one prosiły (…) pana prezydenta, by pozwolił im korzystając z prawa łaski na kontakty z tym zmienionym ojcem, z którym odbudowały sobie relacje” – wskazał Ziobro. (PAP)

REKLAMA

2107725388 views

REKLAMA

REKLAMA

2107725620 views

REKLAMA

2109522011 views

REKLAMA

2107725761 views

REKLAMA

2107725860 views

REKLAMA

2107725968 views