REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGeorgia. Stanął reaktor w elektrowni jądrowej

Georgia. Stanął reaktor w elektrowni jądrowej

-

W środę, samoczynnie wyłączył się reaktor w elektrowni jądrowej w Georgii. Trwa ustalanie przyczyn nagłej awarii. Reaktor pozostanie na razie nieczynny.

fot. Trwa ustalanie, dlaczego reaktor jądrowy w elektrowni w Georgii samoczynnie się wyłączył

O wyłączeniu się reaktora niedaleko miejscowości Waynesboro poinformowała spółka Southern Company, która dostarcza prąd dla większości stanu Georgia. Drugi z reaktorów działa prawidłowo i nie ma powodu, żeby go wyłączać. Oba urządzenia zostały oddane do użytku w 1987 roku.

REKLAMA

Rzecznik Southern Company, Alyson Fuqua, powiedział, że o wydarzeniu została już poinformowana Nuklearna Komisja Regulacyjna. Dodał także, że „w żadnym momencie nie nastąpiło zagrożenie dla zdrowia czy bezpieczeństwa publicznego.”

Przyczyną wyłączenia się reaktora zajmą się śledczy. Powróci on do działania po ukończeniu dochodzenia.

Energia nuklearna zawsze wzbudzała wiele kontrowersji. Jednak po ostatnich wydarzeniach w Japonii, kiedy po uderzeniu tsunami 11 marca 2011 uszkodzona została elektrownia jądrowa Fukushima, coraz więcej osób jest przeciwna takiemu rozwiązaniu.

MK

1 KOMENTARZ

  1. Fukushima to 2000 półmegatonowych bomb atomowych!!!
    Skrót artykułu ze strony amerykańskich weteranów wojennych: http://www.veteranstoday.com/2011/04/22/fukushima-2000-atomic-bombs/ Taka ilość radioaktywnych substancji wydostała się do atmosfery z elektrowni w Fukushima. 1 półmegatonowa bomba to równowartość 33 bomb, które spadły na Hiroshimę. Niewidzialne opary z elektrowni mogą zabić swoimi cząstkami 70 miliardów ludzi – taki jest poziom skażenia. Taki sam skutek przyniosła by wojna nuklearna, tak więc sytuacja nie jest już hipotetyczna – mamy do czynienia ze skutkami takimi jak wojny z użyciem 2000 bomb atomowych. Owszem, nie doszło do fizycznego zniszczenia celów, poza samą elektrownią, ale skażenie środowiska będzie miało takie same skutki jak wynik wybuchu 2000 wielkich głowic jądrowych (półmegatonowe głowice instaluje się np. w pociskach balistycznych). Co więcej, to nie jest jeszcze koniec koszmaru -sytuacja w reaktorach grozi kolejnymi wybuchami!
    Tajemnicą państw posiadających broń atomową jest fakt, że można zniszczyć cały świat za pomocą jedynie 300 bomb o mocy 1 megatony. Dlatego głowice jądrowe i materiały do ich budowy są tak starannie chronione. Nikt się nie spodziewał, że wojna atomowa może przybrać taką formę. Niewidzialna śmiercionośna mgła zmierza w kierunku każdego z nas, za kilka miesięcy wielu z nas może zacząć chorować na raka czy też nawet już nie żyć. Zakup licznika do pomiaru radioaktywności oznacza wydatek co najmniej 400$ (jak pisaliśmy wcześniej, i tak to nic nie da w przypadku cząstek uranowych czy plutonowych).
    Tak więc nie ma na co czekać – trzeba działać. Trzeba natychmiast zakończyć ten koszmar. Jak radzi amerykański fizyk japońskiego pochodzenia Michio Kaku, całą Fukushimę należy jak najszybciej zabetonować tak jak to zrobiono z Czarnobylem.

REKLAMA

2107137437 views

REKLAMA

REKLAMA

2107137667 views

REKLAMA

2108934058 views

REKLAMA

2107137808 views

REKLAMA

2107137907 views

REKLAMA

2107138015 views