REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGeorgia. Najsurowsze w USA antyimigracyjne prawo - podpisane

Georgia. Najsurowsze w USA antyimigracyjne prawo – podpisane

-

Za posiadanie fałszywych dokumentów w celu zdobycia pracy grozi 15 lat więzienia i 250 tys.dol. grzywny, na rok za kratki można trafić za szmuglownie ludzi, dodatkowo policja ma prawo sprawdzić status imigracyjny podejrzanego o popełnienie przestępstwa. W piątek guberantor stanu Georgia podpisał najsurowsze w kraju prawo wymierzone w nielegalnych imigrantów.

fot.CL File/ Protesty przed wprowadzeniem ustawy HB 87w stanie Georgia

REKLAMA

Ustawa pod nazwą HB 87 jest znacznie surowsza od nagłośnionej w Arizonie SB 1070 zablokowanej zresztą w najbardziej restrykcyjnych punktach przez administrację Baracka Obamy.

Gubernator Nathan Deal nie miał jednak wątpliwości, że nowe prawo powinno wejść w życie jak najszybciej: “Jest odpowiedzialnym krokiem naprzód, w sytuacji braku federalnych rozwiązań. Nielegalna imigracja niesamowicie obciąża podatników naszego stanu”. Uzasadniając wprowadzenie kontrowersyjnego prawa Deal podkreślił, że “nielegalni imigranci nadmiernie ociążają nasze szpitale i szkoły”.

Na wprowadzenie ustawy zareagował meksykański rząd, który w oświadczeniu napisał, że ” lokalna władza zignorowała tym samym wiele zasług i wkładu imigrantów w gospodarkę i społeczeństwo stanu”.

 Przeciwne są jej są także organizacje latynoskie w USA.  Southerners on New Ground (Południowcy na Nowej Ziemi) namawiają do ogólnokrajowego bojkotu stanu Georgia – do rezygnacji  z organizowania w tym południowym stanie konferencji i wyjazdów wakacyjnych.

Nowe przepisy może spotkać podobny los, jak ustawę SB 1070 z Arizony; rząd może ją zaskarżyć w sądzie. Jednak od piątku ustawa w stanni Georgia na razie obowiązuje.

MB

10 KOMENTARZE

  1. ” Uzasadniając wprowadzenie kontrowersyjnego prawa Deal podkreślił, że “nielegalni imigranci nadmiernie ociążają nasze szpitale i szkoły”.
    a ja, uwazam ze czarne nieroby nadmiernie obciazaja wydatki mojego stanu w ktorym od lata konsekwentnie podnoszone sa podatki. proponuje wiec wszystkich miejscowych czarnoskorych nierobow wsadzic na jakis statek i odeslac do miejsca pochodzenia . a zeby nie byc posadzonym o rasizm, prosze w ich miejsce importowac czarnoskorych obywateli np ghany ciezko pracujacymi na kazdego dolara jako np taksowkarze

    • Popieram,racja w 100% procentach,a wracajac do imigrantow to kto zbudowal te stany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. To samo powinno byc w Illinois.Prawo powinno byc surowe oraz egzekwowane wobec nielegalnych imigrantow wlacznie z tymi pochodzacych z Polski.Sprawy trzeba od poczatku zalatwiac zgodnie z prawem a nie tak jak nielegalni lamia prawo imigracyjne a maja najwiecej do powiedzenia w tej kwestii zadajac praw dla siebie!!!

REKLAMA

2116524942 views

REKLAMA

REKLAMA

2116525143 views

REKLAMA

REKLAMA

2118321516 views

REKLAMA

2116525256 views

REKLAMA

2116525343 views

REKLAMA

2116525434 views