REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGeorge Zimmerman na wolności

George Zimmerman na wolności

-

George Zimmerman, oskarżony o zabójstwo 17-letniego Trayvona Martina, po zapłaceniu kaucji  w wysokości 150 tys. dol. wyszedł z aresztu. Ze względów bezpieczeństwa Zimmerman opuścił więzienie w nocy i do czasu procesu będzie przebywać w ukryciu.

fot. Nowe zdjęcia George'a Zimmermana i Trayvona Martina

George Zimmerman to postać, której imię od kilkunastu tygodni znajduje się na ustach wielu Amerykanów, a zwłaszcza czarnoskórej społeczności. 28-letni członek ochotniczej ochrony osiedla usłyszał od prokurator stanu Floryda Angeli Corey zarzut o dokonanie morderstwa drugiego stopnia. Do zdarzenia doszło  26 lutego, kiedy 17-letni Trayvon Martin wracał ze sklepu do swego domu w Sanford, na przedmieściach Orlando na Florydzie. W wyniku niewyjaśnionych jak dotąd okoliczności Trayvon został tragicznie postrzelony. Strzał oddał właśnie Zimmerman patrolujący wówczas osiedle.

REKLAMA

Zobacz: George Zimmerman oskarżony o zabójstwo Trayvona Martina

Obserwując reakcję amerykańskiego społeczeństwa nie sposób oprzeć się wrażeniu, że mieszkańcy USA już dawno wydali wyrok w sprawie przeciwko Zimmermanowi. Podobnie jak w głośnej sprawie Casey Anthony, oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej 2-letniej córki Caylee, społeczeństwo wie swoje, a działania wymiaru sprawiedliwości nie zawsze spotykają się z jego aprobatą. Zasada domniemania niewinności w sprawie o zabójstwo Trayvona Martina została już dawno złamana, a stronę Trayvona wziął sam Barack Obama.

Zobacz: Czarnoskórzy przekonani o winie Zimmermana

Ze względu na te właśnie okoliczności, George Zimmerman został zmuszony opuścić więzienie pod osłoną nocy i do czasu rozprawy pozostanie w ukryciu. Mimo późnej pory pod więzieniem Seminole Country na Florydzie zgromadziła się garstka fotoreporterów. Dzięki zrobionym przez nim zdjęciom widać, że Zimmerman opuścił więzienie w towarzystwie innego mężczyzny. Nie odpowiedział na żadne pytania reporterów.

Sędzia Kenneth Lester poinformował w piątek o zasadach zwolnienia Zimmermana. Oskarżonemu odebrano paszport. Nie może także  posiadać żadnej broni i nie wolno mu opuszczać mieszkania między 19:00 a 6:00 rano.

Rodzina Zimmermana założyła specjalną stronę internetową (The Real George Zimmerman), przez którą można wspierać finansowo 28-letniego oskarżonego. Na  swojej stronie Zimmerman tłumaczy, że oddając strzał do Trayvona Martina działał w obronie własnej. Mężczyzna pisze także, że opuszczając rodzinę, pracę, dom i całe swoje dotychczasowe życie, głęboko odczuwa konsekwencje wydarzeń z nocy 26-tego lutego.

AS

Zobacz także:

Trayvon Martin: ofiara czy agresor?

 

Obama: gdybym miał syna, wyglądałby jak Trayvon 

REKLAMA

2109502468 views

REKLAMA

REKLAMA

2109502700 views

REKLAMA

REKLAMA

2111299091 views

REKLAMA

2109502841 views

REKLAMA

2109502940 views

REKLAMA

2109503048 views