REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedDreamliner w barwach LOT-u nie odleciał z Chicago do Polski

Dreamliner w barwach LOT-u nie odleciał z Chicago do Polski

-

Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT  odbył swą pierwszą transatlantycką podróż  i w środę kilka minut po godzinie 19.00 wylądował na płycie lotniska O’Hare. Z Chicago miał odlecieć w drogę  powrotną tego samego dnia o godz. 21.55. Jednak na mocy decyzji Federalnej Administracji Lotniczej  (FAA) i Boeinga został uziemiony, podobnie jak pozostałe maszyny tego typu.

fot. Dreamliner 787 nie odleciał dziś z Chicago do Warszawy

Powodem są względy bezpieczeństwa, a dokładniej ryzyko pożaru, który może spowodować przegrzanie się akumulatora.  W oświadczeniu wydanym przez Federalną Administrację Lotniczą czytamy, że wspólnie z  producentem oraz przewoźnikami opracowuje działania, które miałyby „w sposób jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny” dopuścić maszyny 787 z powrotem do latania.

REKLAMA

Pasażerowie, którzy o decyzji odwołania lotu dowiadywali sie już po przybyciu na chicagowskie lotnisko,  byli zaskoczeni decyzją FAA i zmuszeni do zmiany rezerwacji biletów na inne loty. W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy polski Dreamliner będzie mógł opuścić Chicago. Dodajmy, że wcześniej kolejna już awaria baterii wymusiła awaryjne lądowanie Dreamlinera w Japonii. Dwie linie lotnicze w tym kraju wstrzymały loty wszystkich samolotów tego typu.

7 KOMENTARZE

  1. Amarykanie jak zwykle szybko znależli nabywców oferując darmowe wycieczki dla Lotu, firma na granicy bankrudztwa. Lot musiał być pierwszy w nabyciu samolotów my lubimy obiecanki cacanki Amerykanów i ofsety, dlaczego zawsze nas wykorzystują?. Zapomniałem przecież jeszcze wizy nam zniosą, cały świat traktuje nasz rząd jak półgłupków: Rosją – wrak, USA – Samolot, Afganistan itp.

    • *bankrudztwa *ofsety – skonczyl sie „zator” zaczal „obiektywny” 🙂 wychodzi sloma
      pisalem ci w innym watku dot dreamlinera- doczytaj ignorancie historie zakupu tego samolotu nim sieczke w czyjejs glowie zrobisz podobna do swojej.
      a jesli mowisz o zniesieniu wiz to oznacza ze to twoj hussain obama traktuje polske jak polglupkow gdyz to on wrzucil ta obietnice do kielbachy wyborczej zeby takich prostakow jak ty czy rysio chwycic na to

REKLAMA

2107689614 views

REKLAMA

REKLAMA

2107689846 views

REKLAMA

2109486237 views

REKLAMA

2107689987 views

REKLAMA

2107690086 views

REKLAMA

2107690194 views