REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorized"Die Welt" o Sikorskim: cudowne dziecko schodzi ze sceny

„Die Welt” o Sikorskim: cudowne dziecko schodzi ze sceny

-

Radosław Sikorski fot.Michael Reynolds/EPA
Radosław Sikorski fot.Michael Reynolds/EPA

Odnosząc się do zapowiedzi Radosława Sikorskiego, że odchodzi z polityki, niemiecki dziennik „Die Welt” pisze w środę w komentarzu „Cudowne dziecko schodzi ze sceny” w superlatywach o byłym szefie polskiego MSZ; ocenia, że jest to szok dla obozu rządowego.

„Radosław Sikorski uważany był za twarz nowej Polski – inteligentny, pewny siebie, obyty w świecie. Były minister spraw zagranicznych i były przewodniczący parlamentu wycofuje się teraz z polityki” – pisze warszawski korespondent gazety Gerhard Gnauck w komentarzu zamieszczonym w wydaniu internetowym.

REKLAMA

Jak podkreśla, Sikorski był znany w świecie tak samo jak jego były szef – Donald Tusk. Według korespondenta gazety poniedziałkowa deklaracja, że były szef MSZ nie będzie się ubiegał o miejsce w Sejmie, jest „szokiem dla obozu rządowego”. „To polska tragedia” – ocenia Gnauck.

Zdaniem korespondenta kariera Sikorskiego jest dobrym przykładem na to, jak trudną decyzją jest w młodej demokracji wejście do polityki. „Kto w Polsce spadnie z liny, tego nie przechwyci ani aparat (partyjny), ani fundacje finansowane z funduszy państwowych” – czytamy w „Die Welt”.

Przypominając kulisy „afery taśmowej”, Gnauck zwraca uwagę, że w Polsce dobro publiczne jest zbyt łatwo niszczone przez „politycznych klownów i skoncentrowanych na skandalach mediach”.

Dziennikarz przypomina wystąpienie Sikorskiego w listopadzie 2011 roku w Berlinie, w którym powiedział, że „mniej zaczyna obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności”. Powiedział to Polak, który w latach 90. „bardzo sceptycznie oceniał nową siłę sąsiada (Niemiec)” – zauważa Gnauck.

Gnauck przypomina ostrzeżenie wypowiedziane pod adresem konserwatywnej opozycji w Polsce, aby „nie zepsuła dobrych relacji z Niemcami”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093143159 views

REKLAMA

2093143445 views

REKLAMA

2094939894 views

REKLAMA

2093143695 views

REKLAMA

2093143833 views

REKLAMA

2093143975 views