REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedDeportacja nie zawsze zgodna z prawem

Deportacja nie zawsze zgodna z prawem

-

Brak spójności w egzekwowaniu prawa imigracyjnego staje się coraz bardziej widoczny. Podczas gdy jedne lokalne agencje nastawione są na deportacje tylko najbardziej agresywnych przestępców przebywających w USA nielegalnie, niektóre jednostki, szczególnie w południowo wschodnich stanach, przekazują władzom federalnym wszystkich nielegalnych imigrantów – również tych z najmniejszymi wykroczeniami na koncie.

fot. Nieścisłość w egzekwowaniu przez różne stany prawa imigracyjnego prowadzi do segregacji rasowej

Raport Instytutu Polityki Migracyjnej (Migration Policy Institute), bezstronnej organizacji z siedzibą w Waszyngtonie, ujawnia, że przyczynami rozbieżności  mogą być nieścisłe wytyczne ze strony rządu oraz naciski polityczne na szczeblu lokalnym.

REKLAMA

Badania Instytutu dowiodły następującej niezgodności. W 2009 roku Departament Bezpieczeństwa Krajowego zarządził, że deportacji podlegać mają nielegalni imigranci, którym postawiono zarzuty gwałtu, zabójstwa, kradzieży, czy popełnienia przestępstwa narkotykowego. Jednak funkcjonariusze rządowi zasugerowali, że program Immigration and Customs Enforcement (ICE), komórki Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmującej się deportacjami, może być wcielany w życie częściej, jeśli są na to środki.

Dokładna analiza wszystkich przypadków egzekwowania prawa imigracyjnego w siedmiu wybranych jurysdykcjach (w stanach Georgia, Maryland, Kalifornia, Wirginia, Nevada) wykazała, że na przykład w Las Vegas 70 proc. deportowanym postawiono zarzut popełnienia poważnego przestępstwa, a w innych stanach odsetek ten wynosił mniej niż 10 proc.

Statystyki te spadają w miarę przemieszczania się na zachód. W powiecie Los Angeles, w Kaliforni, urzędnicy sprawdzają status imigracyjny osoby zatrzymanej, tylko jeśli ta jest uznana za winną popełnienia przestępstwa. Tutaj odsetek deportowanych, którzy popełnili tylko niewielkie wykroczenia wynosi 40 proc.

Badania Instytutu wykazały również, że niektóre lokalne agencje na południowym wschodzie egzekwują federalne prawo imigracyjne nakazujące deportację w przypadku każdego nielegalnego imigranta przebywającego w areszcie. Południowo-wschodnie stany, takie jak obie Karoliny, Georgia, czy Tennessee, stanowią jeden z najbardziej konserwatywnych regionów Stanów Zjednoczonych. W latach 1999-2009 doświadczyły one znacznego napływu imigrantów, co bez wątpienia doprowadziło do wzrostu napięć politycznych, które zazwyczaj towarzyszą szybkim zmianom demograficznym.

Raport sugeruje, że ICE powinna zrobić wszystko, aby uściślić prawo imigracyjne, ponieważ jego obecna niespójność, pozwalająca na dowolność interpretacji, prowadzi do pogwałcenia praw obywatelskich, oraz do segregacji rasowej.

PT

REKLAMA

2117988423 views

REKLAMA

2117988561 views

REKLAMA

REKLAMA

2119784922 views

REKLAMA

2117988649 views

REKLAMA

2117988722 views

REKLAMA

2117988789 views