REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedDebata Republikanów. Romney studzi Perry'ego

Debata Republikanów. Romney studzi Perry'ego

-

Żarliwość Tea Party kontra opanowanie konserwatywnego establishmentu. Debata republikańskich kandydatów walczących o partyjną nominację na prezydenta, jak można było się spodziewać, ograniczyła się do wymiany ciosów między dwoma politykami, gubernatorem Teksasu Rickiem Perrym i byłym gubernatorem Massachusetts Mittem Romney’em. Obaj politycy dbali jednak też o to, by po równo dostało się i Obamie, o którym mówili, że jest miły, ale bezużyteczny.

fot.Gage Skidmore, Flickr.com/ Republikańscy faworyci na urząd prezydenta USA – Rick Perry i Mitt Romney

Podczas debaty, która odbyła się w Prezydenckiej Bibliotece im. Ronalda Reagana w Kalifornii w środę wieczorem, pierwszy raz wystąpił Rick Perry,  i z pewnością pierwsze 45 minut debaty należały do niego. Chwalił się, że „stworzył w Teksasie na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy więcej stanowisk pracy niż Romney’owi udało się to przez ostanie cztery lata w Massachusetts”. Później było już znacznie gorzej… i radykalniej – Perry szczególnie nieporęcznie radził sobie z odpowiedziami na temat zmian klimatu.

REKLAMA

Trudne pytania próbował zbyć żartem, że czuł się podczas debaty jak piñata – przedmiot wypełniony słodyczami, który trzeba bić i uderzać aż spadnie i wysypią się z niego słodkości. W ocenie publicysty BBC Marka Mardella faworyt Republikanów polityczne bicze przyjmował z godnością, ale co się ostatecznie wysypało, nie miało słodkiego posmaku…

„The Washington Post” bardzo dobrze ocenił występ Mitta Romneya, który – na początku nieco zbity z tropu – nadrobił spokojnymi i zrównoważonymi wypowiedziami. Brzmiał pewnie, wykazał się doświadczeniem w ripostowaniu Perry’emu, a skupienie na Obamie i unikanie zbyt wielu przepychanek z rywalami, wyszło mu na dobre.

Nie zabrakło także okazjonalnych zamachów na Obamę. Wszyscy kandydaci jednogłośnie krytykowali reformę zdrowia wprowadzoną przez prezydenta w 2010 roku i zapowiadali jej uchylenie. Perry podtrzymywał opinię, że Social Security jest „wielkim kłamstwem” i „piramidą finansową”, gdyż przez kłopoty finansowe młodzi Amerykanie nie dostaną świadczeń emerytalnych, na które teraz płacą. Jednak Romney oświadczył, że takie wypowiedzi są bynajmniej nie ma miejscu i że on skupiłby się na ratowaniu programu, bo sprawdza się on dla milionów Amerykanów.

Michele Bachmann teoretycznie wybrnęła z debaty bez większych błędów, ale jej wypowiedzi, bez kolorytu, w debacie po prostu zniknęły. Dla kandydatki na trzecim miejscu w sondażach chwila cisza podczas debaty trwająca 20 minut nie jest dobrym rozwiązaniem. Podobnie bez większych efektów zakończyli debatę pozostali kandydaci: kongresman Ron Paul, biznesman Herman Cain, były gubernator stanu Utah Jon Huntsman, były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich i były senator z Pensylwanii Rick Santorum.

Środowa debata była pierwszą z trzech zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

Zobacz materiał wideo:

Zobacz też:

Michele Bachmann – pierwsza kobieta w wyścigu o fotel prezydencki w 2012 r.

as

5 KOMENTARZE

  1. RON PAUL ma plany takie dla NIELEGALNYCH zeby wycowac wszystkie wojska USA z 135 zagranicznych baz ktore wlasnie USA posiada na swiecie. Zakonczyc trzy Wojny, w Iraku, Afganistanie i Libij, Sprowadzic WSZYSTKICH zolnierzy do DOMU, tzn. do USA. Jak nie wiemy co mamy z nimi zrobic jak juz sa w USA to nalezy ich umiescic na granicy z Meksykiem (niech sie trzymaja za”rece” i pilnuja granicy) dopiero wtedy tez rozwiazemy problem przemycania narkotykow, nie-legalnych imigrantow, przemycania broni, itd. Przy okazji tez bedzie budzet mniejszy bo tez trzeba zlikwidowac tzw. FOREIGN AID nie tylko np. dla panstw Arabskich, ale i dla IZRAELA. Przy okazji nie powinno sie „sprzedawac” i budowac tzw. missile shield w POLSCE LUDOWEJ. No i Polska Ludowa nie powinna miec swoich zolnierzy w Afganistanie, itd.
    Moze taki plan cos pomoze. Ani Perry, Romney, Bachman, Huntsman, itd. nie maja NIC takiego.
    http://www.ronpaul2012.com

REKLAMA

2114975439 views

REKLAMA

2114975671 views

REKLAMA

REKLAMA

2116772061 views

REKLAMA

2114975811 views

REKLAMA

2114975910 views

REKLAMA

2114976018 views