REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedDarmowa antykoncepcja online dla nastolatków

Darmowa antykoncepcja online dla nastolatków

-

Stany Zjednoczone walczą z rosnącą liczbą niechcianych ciąży wśród nastolatków. Kalifornijski Wydział Służb Zdrowia (California Department of Public Health) wprowadza właśnie nowy projekt, dzięki któremu nieletni ze wszystkich amerykańskich stanów będą mogli zamówić przez internet darmowe środki antykoncepcyjne.   

fot. Badania Douglasa Kirby wykazały, że dzięki edukacji seksualnej aż 40 proc. nastolatków opóźniło podjęcie współżycia

Inicjatywa kalifornijskiego Wydziału Służb Zdrowia obowiązuje od minionego wtorku. Jej prawidłowe funkcjonowanie zapewnia strona internetowa TeenSource.org.

REKLAMA

Na stronie TeenSource.org nastolatki mają szansę znaleźć istotne informacje na temat podjęcia pożycia seksualnego w sposób minimalizujący ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych lub zajścia w ciążę.

Nieletni Amerykanie w wieku od 11 do 19 lat, którzy zamówią przez internet zestaw przygotowany przez kalifornijskie służby zdrowia, otrzymają darmowy pakiet prezerwatyw, środek nawilżający i ulotkę informującą o ewentualnych konsekwencjach braku ostrożności przy podjęciu współżycia.

Zaledwie w kilka dni po wejściu nowego projektu w życie część rodziców oprotestowała kalifornijską inicjatywę.

Zobacz: Debata nad bezpłatną antykoncepcją

Amy Moy z Family Health Council, organizacji typu non-profit przekonuje w rozmowie z portalem internetowym Bakersfield Californian, że nie możemy zachowywać się tak, jakby problem ogromnie wysokiej liczby chorób przenoszonych drogą płciową czy niechcianych ciąż wśród nastolatków nie istniał. Zdaniem Moy należy uczynić wszystko, aby nieletni Amerykanie byli przynajmniej odpowiedzialni i dobrze poinformowani.

Liczne badania przeprowadzone przez waszyngtońską organizację Advocates for Youth, zajmującą się szeroko pojętą edukacją seksualną Amerykanów, potwierdzają, że zapewnienie nastolatkom środków antykoncepcyjnych i niezbędnej wiedzy na ich temat nie zachęca ich do podjęcia współżycia.

Badania waszyngtońskich specjalistów wykazały za to, że nieletni w wieku od 11 do 19 lat, którym zapewniono dostęp do odpowiedniej edukacji seksualnej mieli o 50 proc. mniejsze szanse na to, że zarażą się chorobą przenoszoną drogą płciową lub doświadczą niechcianej ciąży.

AS

22 KOMENTARZE

 1. Ja osobiscie jestem innego pogladu. Najlepszym „lekarstwem” anty-koncepcyjnym to jest jednak Aspiryna trzymana przez kolana przez kobiete ktora nie chce zajsc w ciaze. To wszystko w tym ze spoleczenstwo zostalo zniemoralizowane przez rozpuste i teraz wyglada ze wszystko WOLNO jesli chodzi o SEKS. Wystarczy praktykowac tzw. ABSTINENCE to sie nie bedzie w ciazy i nie bedzie tzw. nie chcianych dzieci. Jednak Kosciol wiedzial co kiedys uczyl. Teraz nie ma KOSCIOLA.

 2. Racja z zaniechaniem ale kto z młodych nie lubi czasem zaseksić?
  Z tego wszystkiego widać działania biznesu.
  Zamiast zastanawiać się nad przyczyną: edukować (nie tylko w kierunku życia seksualnego) zamiast przekonywać do poznawania natury ludzkiej, zamiast podsycać inne np:sportowe zainteresowania, wciska sie małolatom ciemnotę, rozbudza instynkt rozrodczy a potem każe się stosować bardzo niezdrową pigułe 486 RU, która wywraca ustrój hormonów a następnie zaburza proces jajeczkowania u młodych dziewcząt.
  To jeszcze nie jest najgorsze. Młodzież nie rozumie potrzeby przestrzegania najprostszych zasad higieny a przecież nic nowego głosili kiedyś : „załóż gumę na instrument…zeby dobrze się wyszumieć”.

 3. Tak wiec katolicy i „wierzacy inaczej” w/g pewnego znawcy tematu 🙂 nie przestrzegaja jednego z dziesieciu przykazan:
  „NIE CUDZOLOZ” !!! 🙂 🙂 🙂
  ………………………….
  Dokładniejszy podział największych wyznań chrześcijańskich kształtuje się następująco:
  Katolicy – 25,1%
  Baptyści – 15,8%
  Metodyści – 5,0%
  Luteranie – 3,8%
  Zielonoświątkowcy – 3,5%
  Prezbiterianie – 2,1%
  Anglikanie – 1,1%
  Prawosławni – 0,6%
  Adwentyści Dnia Siódmego – 0,4%

  Część respondentów (14,2%) odpowiadała po prostu „chrześcijanie” lub „protestanci”. W badaniach do wyznań chrześcijańskich zaliczono też Świadków Jehowy (0,8%) oraz mormonów (1,4%).

  Jeśli zaś chodzi o inne religie, to żydzi stanowią 1,2%, religie Wschodu 0,9%, muzułmanie 0,6%. Wyznawcy pozostałych religii i członkowie nowych ruchów religijnych to ok. 1,2%.
  http://www.ekumenizm.pl/content/article/20090330215042859.htm
  🙂 🙂 🙂

  • Moje gratulacje!! Odkryles prawdopodobnie afere stulecia 🙂 🙂 🙂
   Jakies szczegoly 🙂
   Mam nadzieje ze starczy ci zycia i pojdziesz tym tropem odkrywajac cala prawde oraz powiadomisz nas za posrednictwem portalu o wyniku sledztwa i procesu. A tu masz kwiatek z twojej 'laczki’

   Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał na 2,5 roku więzienia 52-letniego księdza Romana J., byłego dyrektora i założyciela radia Via, za to, że molestował seksualnie swoją nieletnią uczennicę. Ksiądz był też oskarżony o molestowanie trzech innych dziewczynek, ale w ich sprawach umorzono postępowanie.
   Duchowny został aresztowany pod koniec kwietnia ubiegłego roku, ale po 4,5 miesiąca wyszedł na wolność po wpłaceniu 20 tys. zł kaucji. O jego uwolnienie apelowali do prokuratury parafianie, 🙂 (byles tam z apelem?) którzy nie wierzyli w winę księdza. Roman J. był bardzo popularny w Małej.:) Poza tym, że był pierwszym dyrektorem Katolickiego Radia Rzeszów Via, w swojej miejscowości organizował Międzynarodowy Zlot Motocyklistów.
   ZBOCZENIEC !
   Według prokuratury ofiarami Romana S. były cztery dziewczynki, które uczył religii. Trzy poniżej 15. roku życia miały być molestowane seksualnie przez duchownego w latach 2003-2008, a czwarta, która nie miała 18 lat, w latach 2007-2008 obcowała z nim płciowo. W przypadku trzech pierwszych postępowanie umorzono.

   Ks. Roman J. w trakcie procesu nie przyznał się do winy, choć jeszcze w trakcie śledztwa częściowo potwierdzał czyny, które mu zarzucono. Za zarzucane czyny groziło mu 12 lat więzienia. W efekcie spędzi tam 2,5 roku. Poza tym musi zapłacić 1440 zł odszkodowania dla poszkodowanej i ponad 600 zł kosztów sądowych. Ma też zakaz wykonywania zawodu nauczyciela na cztery lata. Ksiądz nie przyszedł do sądu na wysłuchanie wyroku.

   Oto sprawiedliwosc w katolickim kraju !! Parafianie wydaja wyroki a dzieci cierpia przez takich zboczencow 🙁 🙁
   A tu adres dla parafianina 🙂
   http://www.tvn24.pl/0,1729047,0,1,ksiadz-skazany-za-pedofilie,wiadomosc.html

  • Prawda czasu,swiat idzie do przodu.Dawniej dziewczeta zaczynaly od 15 lat a teraz od 11,to tylko 4 lata szybciej.Oby nie zaczeli tego robic w przedszkolu 🙁

  • Jak sie czyta posty takiego pajaca jak ty italiano to tylko chce sie smiac.Sa one takie wywazone w swojej formie i tresci, pouczajace oraz oddajace obraz twojej inteligencji oraz osobowosci spiskowej, wietzacej na kazdym kroku teorie spiskowa dziejow.Ale produkuj moze ci wyjdzie cos ciekawego i twoj nieznany tatus zwroci na ciebie wkoncu uwage.Do dziela amigo 🙂

  • Jestes geniuszem,odkryles spisek!…a teraz udaj sie po pomoc specjalisty bo tylko tam moga zlikwidowac twoje wizje.Powodzenia znawco internetu 🙂

  • zaden spisek- po prostu pisze ze jestes klasycznym forumowym szczurem jadacym na kilku nickach . tylko tyle i az tyle. jak dojdziesz do poziomu gdy bedziesz potrafil to sprawdzic moze ktos ciebie tez nazwie „znawca” 🙂 . na razie jednak mozesz sobie poszczekac . tylko tyle i az tyle….

  • wymysl italiano cos nowego bo nuda jedzie od twojego pisania…zaczynasz sie wypalac,twoja wena tworcza juz prawdopodobnie osiagnela szczyty ale debilizmu.Trzymaj sie sciany,gdy bedziesz pijany 🙂

  • Moze naprawila 🙂 i 🙂 sa mozliwosci 🙂
   I tak juz zostalo 🙂
   Jak mówi lekarz, plastykę błony dziewiczej wykonuje co najmniej, dwa, trzy razy w tygodniu. Zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i polegający na ponownym połączeniu tkanek błony trwa około 30 minut.
   Pikus 🙂
   Poza zabiegami chirurgicznymi, pojawiły się tez inne „metody” na ukrycie przedmałżeńskich przygód. Chińskie firmy oferują np. sztuczne błony dziewicze, które można kupić w internecie za jedyne 23 euro. Są one wykonane z elastycznego, wypełnionego krwią materiału, który w wiadomym momencie pozwala kobiecie symulować utratę dziewictwa.
   http://wiadomosci.wp.pl/title,Zostac-dziewica-jeszcze-raz-ile-to-kosztuje,wid,12208256,wiadomosc.html

 4. Są propozycje aby na lekcjach religii wprowadzić dział: „WyzNania a wyzWania czyli praktyki Onana w życiu nastolatków oraz inne sposoby zapobiegania niepożądanym skutkom używania nierozwiniętych ciał przy desperacji ducha”, a potem: „okultyzm czyli optyka ducha myślącego inaczej” oraz „rozmaitości sprzyjające zabawie w seks (rodzice-opiekunowie finansują gadgety, edukatorów oraz turystykę seksualną)”!

REKLAMA

2107536462 views

REKLAMA

2107536694 views

REKLAMA

2109333085 views

REKLAMA

2107536835 views

REKLAMA

2107536934 views

REKLAMA

2107537042 views