REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedChińscy hakerzy "włamali się" do Białego Domu

Chińscy hakerzy "włamali się" do Białego Domu

-

Jak poinformował w niedzielę portal The Washington Free Beacon chińscy hakerzy próbowali ukraść kody atomowe z systemu Białego Domu. Według przedstawicieli obrony – atak był nieszkodliwy; w ręce hakerów nie dostały się żadne tajemnice zagrażające bezpieczeństwu państwa.

fot. Chińscy hakerzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu

Najprawdopodobniej celem hakerów, którzy zaatakowali biuro wojskowe, było zdobycie tajnych informacji dotyczących zarówno tras przelotów prezydenta, jak i kodów atomowych. Przedstawiciel Białego Domu potwierdził, że był to „odosobniony” incydent, który szybko udało się wyśledzić. Zapewnił także, że nawet jeśli zostały skradzione jakieś dane, są one bez znaczenia.

REKLAMA

Hakerzy zastosowali metodę stosowaną przy włamaniach do baz danych – na „na przynętę”. Polega ona na wysyłaniu poczty elektronicznej ze znajomymi odbiorcy treściami w tytułach. Jej otworzenie, lub ściągnięcie podrzuconego linku, uruchamia oprogramowanie kopiujące dane z komputera lub go infekujące.

Nie był to pierwszy atak na serwery Białego Domu. Do podobnego miało dojść m.in. w czerwcu tego roku. Według FBI zostały wówczas zaatakowane skrzynki e-mailowe urzędników.

Informacja podana przez portal miała uwidocznić słabość służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa pod obecną administracją. The Washington Free Beacon niedawno poinformował o tym, jakoby rosyjska łódź podwodna z atomowymi pociskami balistycznymi penetrowała amerykańskie wody terytorialne. Historia miała pokazać braki w dofinansowaniu marynarki wojennej, która nie jest nawet w stanie wyśledzić obcych okrętów podwodnych. Przedstawiciele US Navy stanowczo zdementowali te sensacyjne doniesienia.

tz

 

REKLAMA

2094189220 views

REKLAMA

REKLAMA

2094189504 views

REKLAMA

2095985953 views

REKLAMA

2094189754 views

REKLAMA

2094189892 views

REKLAMA

2094190033 views