REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedChcieli wysadzić most w Cleveland. Wpadli w ręce FBI

Chcieli wysadzić most w Cleveland. Wpadli w ręce FBI

-

FBI zatrzymało pięciu mężczyzn planujących wysadzenie w powietrze mostu w okolicy Cleveland w Ohio – poinformował we wtorek amerykański Departament Sprawiedliwości. Podejrzani o przygotowywanie zamachu mają od 20 do 37 lat i sami nazywają się anarchistami. Kolejnym celem miało być Chicago w czasie, kiedy w Wietrznym Mieście odbywał będzie się szczyt NATO.

fot. FBI/ Anarchiści planujący wysadzenie w powietrze mostu w Cleveland

REKLAMA

Zatrzymani to: 26-letni Douglas L. Wright, 20-letni Brandon L. Baxter, 37-letni Anthony Hayne, 20-letni Connor C. Stevens, oraz 23-letni Joshua S. Stafford. Wszyscy usłyszeli zarzuty spiskowania w celu użycia materiałów wybuchowych i zniszczenia infrastruktury drogowej oraz planowania zamachu terrorystycznego. Mężczyźni, którzy sami określają siebie jako anarchiści, zostali aresztowani wkrótce po otrzymaniu od tajnego współpracownika FBI atrapy materiałów wybuchowych. Kilka ładunkówC-4 niedoszli zamachowcy chcieli umieścić na konstrukcji Brecksville-Northfield High Level Bridge. Czteropasmowy most położony jest na trasie numer 82 i prowadzi z Backersville do Sagamore Hills w Ohio, nad terenem Parku Narodowego Cuyahoga Valley.

Według agentów FBI pracujących nad sprawą, anarchiści byli zdeterminowani i „za pomocą aktów przemocy chcieli wyrazić swoje ideologiczne przekonania”. Początkowo planowali eksplozję w centrum Cleveland. Ostatecznie jednak zdecydowali się na wysadzenie mostu poza centrum.

Kolejnym celem anarchistów miało być Chicago w czasie, kiedy w Wietrznym Mieście odbywał będzie się szczyt państw NATO. Do podstawionego, tajnego agenta FBI podejrzani zwrócili się z prośbą o przygotowanie dla nich masek gazowych, odzieży ochronnej i kasków. Sami przyznali, że nie są pewni jakiej ochrony będą potrzebować, bo nie wiedzą czego użyją do ataków.„W Cleveland będzie szaleństwo, ale jeszcze gorzej będzie w Chicago, gdzie na szczyt NATO ściągną demonstranci z całego świata” – powiedział podczas jednej z konwersacji nagrywanych przez FBI,  Douglas Wright.

Śledczy podkreślają, że w żadnym momencie dochodzenia mieszkańcy Ohio nie byli narażeni na niebezpieczeństwo. Dostarczone niedoszłym zamachowcom materiały wybuchowe były bowiem jedynie atrapami. Do tragedii doszłoby, gdyby anarchistom udało się dotrzeć do prawdziwych ładunków C-4. Według Federalnego Biura Śledczego grupa nie ma powiązań z organizacjami terrorystycznymi poza granicami Stanów Zjednoczonych.

mp

REKLAMA

2119258974 views
Poprzedni artykuł"Nadchodzi zagłada"
Następny artykułZieleń w kolorze biało-czerwonym

REKLAMA

2119259067 views

REKLAMA

REKLAMA

2121055420 views

REKLAMA

2119259133 views

REKLAMA

2119259189 views

REKLAMA

2119259230 views