REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedBoeing bliski rozwiązania problemów z Dreamlinerem?

Boeing bliski rozwiązania problemów z Dreamlinerem?

-

Boeing wie jak rozwiązać problemy z akumulatorami w Dreamlinerach – informuje Reuters, powołując się na wiarygodne źródła. Jeszcze w tym tygodniu przedstawiciele koncernu rozmawiać będą na ten temat z szefem Federalnej Administracji Lotniczej (FAA). Boeingi 787 uziemione są od ponad miesiąca.

fot. JS/ Polski Dreamliner uziemiony w Chicago
fot. JS/ Polski Dreamliner uziemiony w Chicago

Według anonimowego źródła „dobrze znającego plany koncernu Boeing”, rozwiązaniem problemu, który doprowadził do uziemienia wszystkich 50 Dreamlinerów, ma być zwiększenie odstępów pomiędzy ogniwami w litowo-jenowych akumulatorach. To właśnie zbyt małe odstępy miały być przyczyną ich przegrzewania się i doprowadziły do kilku pożarów.

REKLAMA

Agencja Reutera poinformowała, że Ray Conner dyrektor ds. wydziału samolotów komercyjnych koncernu Boeing jeszcze w tym tygodniu spotka się w tej sprawie z szefem FAA Michaelem Hueartą i zaproponuje dokonanie zmian.

Informacje te nie zostały do tej pory potwierdzone ani przez sam koncern, ani przez FAA ani też przez prowadzącą dochodzenie w sprawie problemów Dreamlinera Krajową Radę ds. Bezpieczeństwa Transportu.

Na początku lutego FAA zgodziła się aby koncern Boing przeprowadził serię lotów testowych, mających pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny problemów w Dreamlinerach. Producent samolotów, które bezterminowo uziemione zostały 16 stycznia podkreśla, że nad rozwiązaniem i usunięciem usterki pracuje nieustannie rzesza inżynierów.

Od ponad miesiąca na efekty tej pracy czekają niecierpliwie linie lotnicze na całym świecie, które zakupiły Boeingi 787, a które nie mogą z nich korzystać. Wśród nich także PLL LOT, który ma w swej flocie dwa Dreamlinery. Jeden z nich został uziemiony tuż po swym pierwszym locie do Chicago.

km

 

1 KOMENTARZ

  1. Komu i po co było tak spieszno z dopustem dreamlinerów do eksploatacji? Maszyny miały mieć :wylataną: ilość mil i godzin a potem przegląd i ocena przed rozpoczęciem tras w powietrzu. I to kazda maszyna latająca, nie żadne tam :średnie przebiegi: I tak cud, że się cus gorsze nie stało.

REKLAMA

2109307084 views

REKLAMA

2109307316 views

REKLAMA

REKLAMA

2111103707 views

REKLAMA

2109307457 views

REKLAMA

2109307556 views

REKLAMA

2109307664 views