REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedW JPMorgan Chase & Co. lecą głowy

W JPMorgan Chase & Co. lecą głowy

-

Bank JPMorgan Chase & Co. poinformował przed paroma dniami o poniesieniu 2 mld USD straty na działalności handlowej w związku ze złą strategią hedgingową. Szefowa jego działu inwestycyjnego Ina Drew właśnie zrezygnowała ze stanowiska.

fot. longislandwins/ Największy amerykański bank dopuścił się ryzykownych inwestycji

REKLAMA

Informacja odbiła się na akcjach spółek finansowych, reputacji banku oraz jego prezesa Jamiego Dimona.

Na wieść o stracie, akcje banku w handlu przedsesyjnym tracą ponad 8 procent. Strata jest wynikiem błędnej decyzji z traderów, którzy zdecydowali o ogromnym zaangażowaniu w ryzykowne CDS`y.

JPMorgan twierdzi, że inne zyski częściowo niwelują olbrzymią stratę i szacuje, że ostatecznie w drugim kwartale strata zamknie się w kwocie 800 mln USD. Wcześniej bank prognozował 200 mln USD zysku w tym okresie.

– To może kosztować nas 1 mld USD lub więcej. Będziemy tego skutki odczuwać przez kolejne kwartały – powiedział Dimon podczas konferencji prasowej, przepraszając jednocześnie analityków giełdowych.

Na razie ze  stanowiska  zrezygnowała szefowa jego działu inwestycyjnego Ina Drew.

Podejmowane przez ten dział ryzykowne operacje finansowe przyniosły w ciągu sześciu tygodni straty w wysokości około 2 mld dolarów.

55-letnia Drew była jedną z najbardziej wpływowych kobiet na Wall Street. Miała opinię bliskiej zaufanej prezesa JPMorgan Chase Jamiego Dimona i pomogła uchronić ten bank przed poważniejszymi skutkami kryzysu finansowego.

Drew kierowała bankowym Głównym Biurem Inwestycyjnym od 2005 roku. Jej następcą został Matt Zames, który nadzorował dotąd dział handlu obligacjami.

W tym tygodniu oczekiwana jest także rezygnacja dalszych pracowników banku odpowiedzialnych za poniesienie przez firmę straty w wysokości 2 mld USD.

Dotychczas bank JPMorgan był znany z doskonałego zarządzania ryzykiem, nigdy podczas kryzysu finansowego nie odnotował straty, jednocześnie był na tyle silny, że przejął bank inwestycyjny Bear Stearns i konsumencki bank Washington Mutual, który upadł w 2008 r.

in

 

2 KOMENTARZE

  1. Tylko ktos jeszcze za tym stoi ze tak wszystko upadlo. Jest to czyjas polityka Jeszcze nietak dawno moi znajomi przebakiwali o zmianie politycznej w zarzadzaniu i ze teraz prym beda mialy chiny z rosja ale ostatnio znowu znajomi glowia sie

REKLAMA

2119218173 views

REKLAMA

2119218266 views

REKLAMA

REKLAMA

2121014620 views

REKLAMA

2119218335 views

REKLAMA

2119218391 views

REKLAMA

2119218434 views