REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedBal walentynkowy dla Oli - kolejne niezwykłe wsparcie Polonii

Bal walentynkowy dla Oli – kolejne niezwykłe wsparcie Polonii

-

Na “Bal walentynkowy dla Oli” biletów zabrakło na dwa tygodnie wcześniej. Chicagowska Polonia poruszona tragedią 25-letniej Aleksandry Błaszczuk po raz kolejny nie zawiodła. Impreza zorganizowana przez przyjaciół rodziny przyniosła dochód przekraczający 38 tys. dolarów.

Gościnnych sal i ogromnego wsparcia użyczył organizatorom Toni Maciuszek, właściciel „Allegra Banquets” w Schiller Park. Bardzo szybko okazało się , że połączone sale nie są w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Ostatecznie bal zgromadził 270 osób, które wsparły specjalne konto sparaliżowanej sudentki prawa Columbia University.

REKLAMA

Czytaj także: Wielkie serce Polonii podczas „Niedzieli dla Oli”

W czasie wieczoru pokazano także film Grzegorza Brechera, przyjaciela Oli, dokumentujący jej walkę o odzyskanie możliwie największej sprawności ruchowej (film można obejrzeć KLIKAJĄC TUTAJ).  Specjalnie dla Oli zatańczył zespół „Wesoły Lud”, który zresztą wprowadził wszystkich w atmosferę karnawałowej zabawy.

Organizatorzy przedsięwzięcia, debiutujący w tej roli, zadbali nie tylko o gustowny wystój sali, ale także o dodatkowe atrakcje. Goście mogli wziąć udział w „cichej aukcji”, kupnie róż dla ukochanej, wylosowanie atrakcyjnych nagród w specjalnej loterii fantowej. Poza tym uginające się od wypieków, słodyczy i przekąsek stoły, dar od licznych sponsorów imprezy, dopełniły reszty.

Cały dochód z balu, sumę 38 tys. dolarów, przekazano na konto Oli.

7 października ubiegłego roku, Ola została ranna w wypadku samochodowym koło Nowego Jorku. Na skutek odniesionych obrażeń (przerwanie rdzenia kręgowego) jest całkowicie sparaliżowana.

Piątkowy bal walentynkowy był drugą dużą zbiórką zorganizowaną na rzecz Oli. Niektórzy twierdzą, że takiego zrywu serca Polonia nie pokazała od czasów pierwszego polskiego festiwalu zorganizowanego przed laty przez ówczesnego chicagowskiego radiowca Jarosława Chołodeckiego, który zresztą tym razem z Warszawy dołożył cegiełkę do pomocy Oli. 10 lutego na Smolnej 14 właśnie z inicjatywy Jarka Chołodeckiego, Andrzeja Szopy i Alicji Seligi odbył się „Wieczór dla Oli”. W kameralnej atmosferze królowała poezja mówiona i śpiewana. Zebrane podczas tego wydarzenia fundusze będą przekazane na konto Oli założone w fundacji Avalon, gdzie można przekazywać 1% ze swojego rozliczenia podatkowego (szczegóły TUTAJ).

IN

Zobacz także materiał filmowy o Oli w TV Polsat 2

Zobacz zdjęcia z balu:

[cincopa AgLAb1K6z4th]

Pełna galeria zdjęć pod adresem: http://www.flickr.com/photos/alexbtrust/sets/72157629290537075/

 

REKLAMA

2097006692 views

REKLAMA

REKLAMA

2097006925 views

REKLAMA

REKLAMA

2098803320 views

REKLAMA

2097007073 views

REKLAMA

2097007175 views

REKLAMA

2097007286 views