REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedAutor filmu o Mahomecie przesłuchiwany

Autor filmu o Mahomecie przesłuchiwany

-

Domniemany autor kontrowersyjnego filmu o proroku Mahomecie, który rozwścieczył muzułmanów na Bliskim Wschodzie, trafił w sobotę w nocy na posterunek policji w Cerritos, w południowej Kalifornii. Nakoula Basseley Nakoula został przesłuchany przez śledczych, w związku z podejrzeniem złamania zasad zwolnienia warunkowego.

fot. Film "Innocence of Muslim" ukazuje proroka Mahometa jako bękarta, kobieciarza i pedofila

Dom, w którym mieszkał autor kontrowersyjnego filmu należy do Nakoula Besseleya Nakoula. Według dziennikarzy AP to właśnie tak nazywa się autor filmu o proroku Mahomecie. On sam przedstawia się jako Sam Bancile.

REKLAMA

Czytaj także: Kim jest autor filmu, który rozwścieczył muzułmanów?

Rzecznik szeryfa hrabstwa Los Angeles, Steve Whitemore potwierdził, że Nakoula jest przesłuchiwany przez kuratorów sądowych. Mężczyzna opuścił swoją kryjówkę w szaliku i czapce, które skutecznie zakrywały jego twarz.

Kuratorzy sądowi chcą ustalić czy Nakoula złamał zasady zwolnienia warunkowego. 55-letni mężczyzna już wcześniej miał kłopoty z prawem. W 2010 roku Nakoula został skazany za kradzieże tożsamości i wykorzystywanie skradzionych danych do zakładania kont bankowych. 55-latek został skazany na 21 miesięcy w federalnym zakładzie karnym oraz grzywnę w wysokości 790 tys. dolarów.

Rzeczniczka prokuratora okręgowego Los Angeles, Sandi Gibbsons potwierdziła również, że Nakoula spędził za kratkami 12 miesięcy za posiadanie i próbę produkcji metamfetaminy w 1997 roku.

Amatorski film, którego autorem jest aresztowany Kalifornijczyk rozwścieczył muzułmanów na całym świecie. Trailer filmu „Innocence of Muslims” (Niewinność Muzułmanów) zamieszczony na youtubie wywołał jak dotąd protesty w Libii, Tunezji, Egipcie, Sudanie i Libanie. W wyniku jednego z ataków w Libii, do którego doszło w środę, zginął amerykański ambasador Christopher Stevens, a 14 pozostałych osób zostało rannych. Dziś Al-Kaida wezwała do mordowania Amerykanów przebywających w Jemenie. Wszystko to w odwecie za film Nakoula.

AS

3 KOMENTARZE

REKLAMA

2100307434 views

REKLAMA

REKLAMA

2100307667 views

REKLAMA

REKLAMA

2102104059 views

REKLAMA

2100307810 views

REKLAMA

2100307911 views

REKLAMA

2100308021 views