REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedArizona przez internet zbiera środki na budowę muru granicznego

Arizona przez internet zbiera środki na budowę muru granicznego

-

Gubernator stanu Arizona, Jan Brewer, 29 kwietnia podpisała ustawę umożliwiającą budowę muru zabezpieczającego południową granicę stanu z Meksykiem przed napływem nielegalnych imigrantów. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, jednak władze Arizony po raz kolejny wykazały się kreatywnością, ponieważ planują sfinansować projekt z prywatnych darowizn.

fot. Demotix Images/Jan Brewer zamierza sfinansować budowę muru z prywatnych darowizn

Władze Arizony od lat konsekwentnie walczą z falą nielegalnych imigrantów, którzy masowo napływają przez jego granice. Kontrowersyjne projekty ustaw, takie jak osławiona SB1070, są przedmiotem debaty na poziomie krajowym. Działaniom republikańskiej gubernator Brewer dość krytycznym okiem przygląda się nawet rząd federalny, który nie sfinansuje projektu budowy muru.

REKLAMA

Budowa muru granicznego ma być częściowo finansowana z internetowych darowizn od prywatnych sponsorów. Aby zmniejszyć koszty robocizny, do pracy nad budową mają zostać zaangażowani więźniowie, którzy w ramach odsiadywania kary muszą odbyć określoną liczbę godzin pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Jeśli założenia władz Arizony zyskają poparcie mieszkańców stanu, a prywatni ofiarodawcy zechcą wesprzeć finansowo budowę, cały projekt może ruszyć jeszcze w tym roku.

Senator Steve Smith, pomysłodawca ustawy, zapewnił, że strona internetowa, przez którą będzie można przekazywać dobrowolnie środki na finansowanie projektu powstanie już wkrótce. Polityk ma w planach również  promocję przedsięwzięcia.

Pomysł na sfinansowanie stanowej ustawy  z prywatnych darowizn nie jest niczym nowym. Arizona już teraz korzysta ze wsparcia prywatnych inwestorów – to dzięki nim południowy stan posiada środki finansujące sądową batalię o ustawę SB1070, która również wymierzona jest przeciwko imigrantom przebywającym na terenie USA nielegalnie. Jak dotąd władzom udało się zebrać ok. 3,7 mln dolarów.

Mur graniczny, który oddziela Arizonę od Meksyku ma ok.646 mil (1039 km) długości. Zdaniem ustawodawców, to jednak za mało. Planują oni budowę kolejnych 1354 mil (2179 km). Mur miałby chronić Arizonę nie tylko przed nielegalnymi imigrantami, ale również przemytnikami narkotyków.

Jak na razie Departament Bezpieczeństwa Krajowego odmawia komentarza w całej sprawie.

Zobacz także:

Arizona. Mieszkańcy stanu mogą stawiać graniczny mur.

AS

REKLAMA

2114988024 views

REKLAMA

2114988256 views

REKLAMA

REKLAMA

2116784646 views

REKLAMA

2114988396 views

REKLAMA

2114988495 views

REKLAMA

2114988603 views