REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedArizona: W Tucson nadal emocje po tragedii

Arizona: W Tucson nadal emocje po tragedii

-

W Tucson otwarto ponownie sklep Safeway, gdzie przed tygodniem doszło do strzelaniny. Tymczasem emocje mieszkańców nadal nie opadają. Policja wyprowadziła z sobotniego spotkania z członkami rady miejskiej Tucson  mężczyznę, który pod adresem przedstawiciela Tea Party wygłaszał pogróżki. James Eric Fuller, lekko ranny w czasie ubiegłotygodniowej strzelaniny, został przewieziony do zakładu psychiatrycznego, gdzie pozostaje na obserwacji.

fot.Redux Pictures/ James Eric Fuller jest jedną z rannych osób w strzelaninie w Tucson

Do incydentu doszło w minioną sobotę na spotkaniu z przedstawicielami władz miasta, lokalnymi politykami i mieszkańcami Tucson. Spotkanie, nagrywane przez telewizję ABC,   zostało pokazane w niedzielnej edycji programu „This Week”.

REKLAMA

63-letni James Eric Fuller jest jedną z rannych osób w strzelaninie sprzed tygodnia. Weteran sił powietrznych marynarki wojennej został lekko ranny w nogę; ze szpitala wyszedł jako jeden z pierwszych. Na wczorajszym spotkaniu zatytułowanym:”After the Tragedy: An American Conversation Continued”, poświęconej dyskusji narodowej dotyczącej najbardziej palących kwestii, mówiono także o kontroli sprzedaży broni palnej.

Fuller, dla którego zarezerwowano  miejsce w pierwszym rzędzie, zaczął okazywać emocję, kiedy członek Tea Party, Trent Humphries, zasugerował, że rozmowę dotyczącą kwestii kontroli broni powinno się odsunąć do czasu zakończenia uroczystości żałobnych wszystkich ofiar strzelaniny. Wówczas Fuller, ostentacyjnie zrobił politykowi zdjęcie  i krzyknąl pod jego adresem: „Jesteś martwy”.

Jeśli rzecznik Tea Party, Trent Humphries wzniesie przeciw Fullerowi oskarżenie, mężczyzna może usłyszeć zarzut zastraszania i zakłócania porządku publicznego. Według wstępnych ustaleń Humphries nie zamierza nadawać sprawie biegu prawnego.

Niezależnie jednak od procedury prawnej Fuller został przewieziony do zakładu psychiatrycznego, gdzie przebywa na obserwacji. Nie podano nazwy placówki, gdzie umieszczono mężczyznę.

Gabby Giffords oddycha samodzielnie

Dobre wiadomości napływają natomiast z University Medical Center, ze szpitala, gdzie przebywa 40-letnia Gabby Giffords. Lekarze w sobotę odłączyli chorą od respiratora. Giffords oddycha teraz samodzielnie przez rurkę tracheotomijną; wprowadzono także odżywianie dożołądkowe.  Mimo ogromnych postępów w rekonwalescencji wciąż jednak nie wiadomo jak wielkie są uszkodzenia lewej półkuli mózgowej, która odpowiada m.in. za mowę oraz kontroluje ruchy prawej części ciała. W niedzielę lekarze poinformowali, że  progres obserwowany  u chorej pozwala na określenie jej stanu jako ciężki, ale nie  krytyczny, w którym znajdowała się od 8 stycznia.

Safeway – ponownie otwarty

Dokładnie w tydzień po masakrze, ponownie otwarto sklep Safeway, gdzie 8 stycznia Jared Lee Loughner otworzył ogień do przebywających na spotkaniu z demokratyczną kongresmanką osób. Zadbano o to, by usunąć wszelkie ślady po tragedii sprzed tygodnia. Dokonano niezbędnych napraw i reperacji. Właściciele sklepu o godzinie 10.11 poprosili wszystkich klientów o wyjście przed budynek i upamiętnienie ofiar tragedii minutą ciszy. Wiele osób przyniosło ze sobą kwiaty i świeczki.

MB

REKLAMA

2114991139 views

REKLAMA

2114991371 views

REKLAMA

REKLAMA

2116787761 views

REKLAMA

2114991511 views

REKLAMA

2114991610 views

REKLAMA

2114991718 views