REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedArizona. Kontrowersyjna ustawa antyaborcyjna m.in. o ciąży przed ciążą

Arizona. Kontrowersyjna ustawa antyaborcyjna m.in. o ciąży przed ciążą

-

Na biurko gubernator Arizony Jan Brewer trafiły trzy przyjęte przez lokalną legislaturę ustawy antyaborcyjne. Najbardziej kontrowersyjna z nich dotyczy uznawania początku ciąży na dwa tygodnie przez zapłodnieniem.

fot. Stan Arizona czeka na podpis nowych ustaw antyaborcyjnych

Jedna z ustaw definiuje moment rozpoczęcia ciąży w pierwszym dniu ostatniej miesiączki kobiety.  Oznacza to, że początek ciąży zgodnie z przegłosowanym w Arizonie prawem, może nastąpić nawet na dwa tygodnie przed zapłodnieniem. Nie brak jednak krytyków wśród lokalnych polityków. Demokrata z Tucson Matt Heinz, który jest także lekarzem, oburza się, że z medycznego punktu widzenia nie jest możliwe dokładne określenie wieku płodu, robi się to zwyczajowo z przybliżeniem 10-14 dni.

REKLAMA

Przesunięcie dany liczenia długości ciąży wiąże się ściśle z drugą z ustaw, która zabrania „późnych” aborcji i definiuje je jako wykonane po 18. tygodniu ciąży. W większości stanów „późną” jest aborcja po 20. tygodniu.

Dodatkowo  na podpis gubernator Brewer  czeka kolejne prawo mające chronić lekarzy przed pozwami, jeśli ci zatają informacje na temat zdrowia płodu, które mogłyby skłonić kobietę do aborcji. Odbiera ono także rodzicom prawo do pozywania lekarzy w imieniu dzieci po porodzie.

W nowych antyaborcyjnych regulacjach prawnych znalazł się także zapis dotyczący edukacji seksualnej w szkołach, które mają przedstawiać urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji jako właściwy sposób zachowania w przypadku niechcianej ciąży.

Według waszyngtońskiego Guttmacher Institute 3,8 proc.aborcji przeprowadzanych w całym kraju jest wykonywanych pomiędzy 16. a 20. tygodniem ciąży, 1,5 proc. –  po 21. tygodniu.

Od decyzji i podpisu gubernator Arizony  zależy czy kontrowersyjne ustawy wejdą w życie. Jan Brewer znana jest z zaangażowania w ruchy społecznościowe występujące w obronie życia człowieka od poczęcia.

TZ

Zobacz także: Amerykanki coraz częściej rodzą w domu

REKLAMA

2093143038 views

REKLAMA

2093143323 views

REKLAMA

2094939773 views

REKLAMA

2093143574 views

REKLAMA

2093143715 views

REKLAMA

2093143856 views