REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedArizona. ICE aresztowało matkę aktywistki imigracyjnej

Arizona. ICE aresztowało matkę aktywistki imigracyjnej

-

Erika Andiola jest latynoską aktywistką imigracyjną, założycielką koalicji na rzecz wprowadzenia DREAM Act (Arizona DREAM Act Coalition), osobą współpracującą z przedstawicielami obecnej administracji przy projekcie reformy imigracyjnej. Wielokrotnie zdarzało się jej negocjować z przedstawicielami Urządu ds. Imigracji i Ceł (ICE) w sprawie warunkowego zwolnienia aresztowanych osób, które miały być natychmiast deportowane z USA. Tym razem pojawiła się w ICE w Phoenix, by prosić o zmianę decyzji w sprawie własnej matki.

fot.La Bloga/ Erika Andiola z matką

W miniony czwartek agenci ICE aresztowali Marię Minervę Guadalupę Arreolę w jej domu w Phoenix. Kobieta w ciągu kilku godzin od zatrzymania znalazła się w autobusie kierującym się ku granicy meksykańskiej. Według prawnika rodziny Jose Panelosa interwencja córki była na tyle skuteczna, że kierowca pojazdu po otrzymaniu telefonu z ICE zawrócił pojazd i we Florence w Arizonie uwolnił matkę Eriki Andioli.

REKLAMA

Według rzeczniczki urzędu, kobietę i jej syna policja zatrzymała, ponieważ złamali przepisy drogowe. Brata Eriki wypuszczono po 24 godzinach, o deportacji kobiety zadecydowano m.in. dlatego, że już wcześniej wydalono ją z USA. Jak zapewniła Barbara Gonzales z ICE aresztowanie Marii Minervy Guadalupy Arreoli nie miało nic wspólnego z działalnością jej córki.

Policja w Arizonie może sprawdzać status imigracyjny osób, które popełniły przestępstwa lub wykroczenia drogowe lub inne. Kontrowersyjny zapis ustawy SB1070 potocznie znany jako „show me your papers” (pokaż mi swoje papiery) został utrzymany w mocy przez sąd i wbrew protestom organizacji proimigranckich, wszedł w życie.

tz

 

5 KOMENTARZE

  1. czy to juz ta ustawa emigracyjna obamy bo juz sie pogubilem….. podobno ta najwieksza w historii liczba deportacji za prezydentury obamy ( pol miliona) to eliminacja przestepcow, bandytow handlarzy narkotykami etc a tu babulinke za jakies przekroczenie predkosci zatrzymali…..
    zlapcie sie za raczki i glosno , podskakujac krzsyczcie na czesc wodza ” hip hip – hurra”

REKLAMA

2107137124 views

REKLAMA

REKLAMA

2107137355 views

REKLAMA

2108933745 views

REKLAMA

2107137494 views

REKLAMA

2107137593 views

REKLAMA

2107137699 views