REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedAntyreklama Polski przed turniejem Euro

Antyreklama Polski przed turniejem Euro

-

REKLAMA

O Polonii i Ameryce

Niedokończone autostrady i usterki na nowo oddanych stadionach to nie jedyne problemy, z jakimi przyszło się zmagać Polakom i Ukraińcom jako organizatorom Euro 2012. Do rozpoczęcia rozgrywek, do pierwszego podania piłki, pierwszych okrzyków aplauzu i westchnień rozczarowania kibiców pozostał jeszcze miesiąc. Tymczasem w amerykańskich mediach pojawiają się opinie przestrzegające przed polskimi oraz ukraińskimi kibicami jako chuliganami o antysemickim i pronazistowskim nastawieniu. Fani soccera, którzy wybieracie się do Polski czy na Ukrainę, aby obejrzeć zmagania najlepszych europejskich piłkarzy, uważajcie, bo mogą was tam pobić i zwymyślać od. . . lepiej nie mówić.

 

Polakom szczególnie doprawia ryja dziennik “Washington Post”, który ostatnio w swym internetowym wydaniu zamieścił blog Matta Brooksa, zarzucający UEFA pobłażanie aktom rasizmu na boiskach, a Polaków obwiniający o grzechy rasizmu i antysemityzmu. Brooks ilustruje to takimi oto opisami: obok stadionu Widzewa, będącego jednym z największych polskich klubów futbolowych, można kupić szaliki i nalepki z napisami “Żydom wstęp wzbroniony”, a także koszulki głoszące: “Spalić Czechów”, “Pobić Greków”. Pracownik sklepu handlującego tymi artykułami wyjaśnił, że jest na nie popyt i dlatego znajdują się w sprzedaży.

 

Amerykański dziennik najwyraźniej lubuje się w antyreklamie Polski i polskich kibiców, bo wygrzebał na YouTube, zamieszczony tam, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, video post zatytułowany: “Polscy chuligani czekają na Ciebie (Euro 2012)! ” pokazujący uliczne bójki polskich kibiców.

 

Bloger z “Washington Post” przedstawia polskich fanów piłki nożnej jako zagorzałych antysemitów. Powołuje się przy tym na ubiegłoroczny mecz Hapoelu Tel Aviv z Legią Warszawa, na którym legioniści mieli rozwinąć, gigantyczny ponoć, transparent z naśladującym arabski styl graficzny napisem “Jihad Legia”.

 

A gdyby ktoś nadal wątpił, że to niezbity dowód polskiego antysemitymu i rasizmu, bloger ze stołecznego dziennika powołuje się na badania naukowe przeprowadzone w Polsce i Ukrainie na zlecenie UEFA przez antyrasistowską organizację Respect Diversity, która odnotowała w roku 2011 w Polsce i na Ukrainie 195 przypadków rasizmu w środowisku piłkarskim.

 

Polscy kibole to z pewnością nie aniołki, ale próby upolityczniania ich zachowań, przez jeden z najbardziej wpływowych dzienników amerykańskich, to faul zdecydowanie zasługujący na czerwoną kartkę.

 

Wojciech Minicz

REKLAMA

2116526143 views

REKLAMA

REKLAMA

2116526344 views

REKLAMA

REKLAMA

2118322717 views

REKLAMA

2116526457 views

REKLAMA

2116526544 views

REKLAMA

2116526635 views