REKLAMA

2115301015 views

REKLAMA

2115301014 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedAmerykanie krytykują polskie sądownictwo, ograniczanie wolności słowa

Amerykanie krytykują polskie sądownictwo, ograniczanie wolności słowa

-

„Nieskuteczny wymiar sprawiedliwości i powolne procedury sądowe”, „ograniczanie wolności słowa” i „dyskryminacja kobiet na rynku pracy”- takie m.in. uchybienia wytknięto Polsce w dorocznym raporcie Departamentu Stanu USA na temat przestrzegania praw człowieka na świecie. Ogólnie jednak Polska wypadła w oczach Amerykanów pozytywnie.

fot. Sekretarz Stanu USA Hillary Clinton

REKLAMA

W wydawanym co roku przez Departament Stanu USA raporcie dotyczącym przestrzegania praw człowieka w różnych zakątkach świata, Polska uzyskała na ogół pozytywne noty, jako kraj w którym rząd dokłada starań aby te elementarne prawa były przestrzegane i ściga funkcjonariuszy publicznych, którzy dopuszczają się ich łamania.

Podobnie jak w ubiegłych latach nie obyło się jednak bez błędów i uchybień. Wśród nich raport wymienia na pierwszym miejscu „nieskuteczny wymiar sprawiedliwości i przedłużające się procedury sądowe”. Autorzy dokumentu zwracają także uwagę na przeprowadzone w ciągu ostatniego roku przez niezidentyfikowanych sprawców akty wandalizmu na obiektach związanych z Holokaustem, mniejszościami niemiecką i litewską.

Departament stanu USA krytykuje także zwiększoną kontrolę rządu i monitoring połączeń telefonicznych i billingów, bez należytego sądowego nadzoru; opóźnienia we wprowadzaniu w życie postanowień Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i restytucji mienia prywatnego; ograniczenie wolności słowa i prasy poprzez ustawy uznające za przestępstwo publikowanie w internecie treści obrażających lub zniesławiających urzędników państwowych.

Wśród istotnych problemów społecznych wymieniane są dyskryminacja kobiet na rynku pracy; seksualne wykorzystywanie dzieci; handel żywym towarem; dyskryminacja i przemoc wobec mniejszości etnicznych i seksualnych.

Według autorów raportu w Polsce w 2011 roku doszło także do przypadków naruszania prawa pracowników do wstępowania do związków zawodowych i zrzeszania się.

Pełną treść raport na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce przeczytać można na stronie Departamentu Stanu USA.

mp

 

5 KOMENTARZE

 1. jezeli Polsce zazuca sie ograniczenie wolności słowa i prasy poprzez ustawy i tak dalej to jak to ma miejsce do sytuacji jaka zaistniala na amerykanskim podworku gdzie zaaresztowano polaka ktory krzyczal do bylego burmistraz Chicago
  Niech naipierw Amerykanie uporzadkuja swoje sprawy sadownicze i machloje jakie za tym ida a dopiero niech pouczaja kogo innego. Odnosnie amerykanskiego sadownictwa dokladnie wyrazil sie Stan ktory polemizowal z jednym z forumowiczow, poczytajcie to bo tu bardzo celnie ujal niektore sprawy
  aczkolwiek nie ze wszystkim zgadzam sie ze Stanem to w tym przypadku ma racje

  • a ja się zgodzę z Klimem, ale tylko w przypadku, że wiele rzeczy, które wytykają gdzie indziej, tak samo robią w USA i uważają za normalne. Bo co do Radia Maryja mam zupełnie inne zdanie, i to wcale nie dlatego, że jestem antklerykalny. Hipokryzja raportu ogromna, szczególnie jeżeli chodzi o prawa człowieka. Bo patrząc na wolność słowa w USA ona istnieje. Nie mówię o niej w systemach totalitarnych, bo w innych krajach jest ona chyba wszędzie do tego czasu, kiedy nie krytykuje się za bardzo władzy. Chociaż, w różnych krajach przybiera to różne formy i nasilenia. Jednak pierwsza poprawka do konstytucji USA naprawdę jest w 98% przestrzegana. Gdyby tym, co zwyzywał burmistrza nie był Polak tylko UASowiec, podejrzewam, ze bardzo szybko by go zwolniono do domu. Bo obawiano by się adwokata, który by to odpowiednio zinterpretował. Chociaż wszyscy wiedzą za co go naprawdę zamknięto i tak postawiono mu zarzut zakłócanie porządku a nie wyzywanie burmistrza.
   A co do Radia Maryja (mam wrażenie, że Klim miał na myśli TV Trwam) to z kolei według badań niezależnych ośrodków badawczych, widzów TV Trwam jest znikomy procent w porównaniu z innymi stacjami. Gdzieś nawet czytałem, że tylko 25% osób protestujących do rzeczywiści widzowie tej telewizji.
   I jaka to niedopuszczalność telewizji do przekazywania swojego programu, jeżeli TV Trwam nadaje głównie drogą satelitarną – na teren Europy, w tym Polski , a także Ameryki Północnej. Dostępna jest również w większości polskich sieci kablowych, a także w Internecie, w tym za pośrednictwem aplikacji iPhona i iPada[35]. Telewizja Trwam była jedną z pierwszych stacji, która udostępniła streaming w Internecie[35]. A z kolei wg. innych badań 75% tych co oglądają tę tv nie ma możliwości skorzystania z przekazu tzw. cyfrowego. Zaznaczam, że te badania nie muszą być w 100% wiarygodne, ale jednak coś w tym jest.
   Wierzę w to, że koncesji platformy cyfrowej (o którą cała rozróba) nie dano z powodu obaw o niewypłacalności programu. Bo majątek zakonu nie jest majątkiem stacji TV Trwam, która w rozliczeniach podaje bardzo małe przychody i możliwości zarabiania. A jej dyrektor podobno nawet nie ma na grzywny nałożone przez sąd.

 2. No cos nowego. Jak Sowieci w Polsce ograniczali Wolnosc Slowa to sie USA nie upominali. Teraz jak to robia CI SAMI komunisci w “innych garniturach” to USA sie upomina. Nawet nie ktorzy, Peter King, John McCain, itd. obiecuja ze “pomoga” w sprawie katastrofy pod Smolenskiem. No ciekawe.

 3. Stan-masz “bardzo dokladne wiadomosci” i jastes znawca tematu.Osmiele sie stwierdzic,ze wiesz ze dzwonia ,ale nie wiesz w ktorym kosciele.Wolnosc slowa-to synku dostep do tv publicznej,ktora nie kosztuje 150.00 zl.Jest cala masa ludzi w Polsce ,ktorych nie jest stac na leczenie czy jedzenie bo maja bardzo skromne wrecz nedzne dochody.Czy tych obywateli nalezy pozbawic wszystkiego?Ty Stan ogladacz i moze nawet czytasz oglupiajace narod media i wiesz,ze jest OK.Daj innym posluchac czegos madrzejszego,Ty nie musisz tego robic.Wracajac do opieszalych sadow ibraku wolnosci slowa,delikatnie mowiac jest burdel.Wladza jest dyktatorska i robi co chce nie liczac sie z ogolem,prawdziwym ogolem, a nie tymi ktorzy maja nie wiadomo skad forse ,na ktora nie pracowali,skorumpowani rozkradli co sie dalo.A Ty Stan opowiadaj te Twoje bzdury swojej babci jak zechce Cie sluchac.Posluchaj czasem czegos innego,nie tylko TVN czy POLSAT-u.Moze sie czegos dowiesz.

REKLAMA

2116642658 views

REKLAMA

REKLAMA

2116642857 views

REKLAMA

REKLAMA

2118439226 views

REKLAMA

2116642965 views

REKLAMA

2116643050 views

REKLAMA

2116643138 views