REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedAdam Struzik do Polonii: "Głosujcie w polskich wyborach"

Adam Struzik do Polonii: "Głosujcie w polskich wyborach"

-

Były marszałek Senatu RP Adam Struzik, zwraca się do Polonii na całym świecie, aby wzięła udział nadchodzących wyborach. W jesieni Polacy wybierać będą posłów i senatorów. W przesłanym do naszej redakcji apelu Adam Struzik przekonuje, że Polonusi mogą i powinni aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym swojej ojczyzny.

fot. Adam Struzik

„Jest dla was miejsce na listach wyborczych PSL w najbliższych, jesiennych wyborach do Sejmu i Senat” – przekonuje były marszałek Senatu.

REKLAMA

„Z naszej oferty skorzystali już: Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, skoczek o tyczce, autor słynnego „gestu” pokazanego w czasach totalitarnych na olimpiadzie w Moskwie, teraz żyjący w Niemczech. Sylwester Skóra – dziennikarz radiowy z Chicago, czy też Urszula Górska” – córka Kazimierza Górskiego, legendarnego trenera polskiej kadry piłkarskiej w okresie największych sukcesów, obecnie mieszkanka Aten.

„Wszyscy wiemy, że jesteśmy Polsce potrzebni, niezależnie od miejsca, gdzie żyjemy i pracujemy” – dodaje polityk.

Apel Adama Struzika znaleźć można TUTAJ

Czytaj także: Polonijny dziennikarz z Chicago kandydatem do Sejmu RP

IN

20 KOMENTARZE

 1. Się znowu zaczyna. Ja tam nie głosuję, bo nie mieszkam w Polsce 20 lat.Przecież to paranoja, brać na posła gościa, który od dziesiątek lat mieszka poza Polską.Że jest sławny? Znany? Przecież to nie daje mu znajomości realnych warunków życia w Polsce, bo jak pojedzie nawet na miesiąc w odwiedziny, to i tak nie pozna prawdy. Weźmy Skórę, co on wie o życiu w Polsce jak w USA miesdzka tyle lat.

 2. My jako polonia nie mamy moralnego prawa „przestawiac mebli” u naszych rodakow w Polsce. Wiekszosc z nas znalazla sie tutaj z przyczyn ekonomicznych, tu jest teraz nasz dom, praca, nowe srodowisko. Znamy doskonale realia zycia tutaj – w Ameryce, wiec pozwolmy na samodzielne decyzje naszym polakom w Polsce.
  A jeslu ktos zaraz da mi riposte w stylu: „… ja chce wrocic do Polski …” to niech sie nie osmiesza!!! Bo ja zaraz odpowiem: „… Tak cwaniaczku, jak uzyskasz amerykanska emeryture i tylko starosc tam spedzisz, bo znowu przelicznik $ jest lepszy …”
  pozdrawiam

  • cholercia znow sie z Hanna zgadzam….nie uszczesliwiajmy naszych rodakow w Polsce naszymi glosami. skoro placimy podatki tutaj, tutaj wybierajmy osoby do wydawania naszych pieniedzy

 3. i jest takie bardzo słuszne powiedzenie – to nie wina osła, że wybrano go na posła – nie obrażając nikogo, jak Polonus czy to z Niemiec, czy USA czy nawet Syberii lub innej Arktyki może wiedzieć o życiu w Polsce? walczyć o poprawę warunków ludzi, głosować za ustawą taką czy inną. Poza tym, Polonia może głosować wyłącznie na listę warszawską, skąd gość z Moniek może znać pana X z W-wy? a góral pana Y? Parodia i tyle.

 4. Ludzie juz pisza podniecajac polonie malo opiniotworcymi wywodami prymitywow a program kandydata, to pryszcz na zdrowym ciele poloni i je potrzeb! Taki list: Drogie Krakusy:Przesylam Wam ponizsza informacje dotyczaca kandydatury Naszego Chicagowianina Sylwestra Skory do Senatu RP z ramienia PSL. Zapoznajcie sie z excytujacym programem Sylwestra, ktory miedzy innymi mowi o swiadczeniach emerytalnych, businessach Polonii w Polsce i innych sprawach ktore nas zajmuja i bola jako Polonie.Sylwester jest zaprzyjazniony z nami Krakusami z TPK. Popiera wszystkie nasze inicjatywy poprzez naglasnianie ich w swoim Radio, jak rowniez uczestniczac osobiscie w wiekszosci naszych imprez Jest integralnie powiazany z nami Krakusami, jak to bywa z sasiadami zza miedzy. Poczytajcie co On sam mowi, i jak chce nas reprezentowac w Senacie RP. Rybinski B.Wasz Prezes TRK.

 5. Co sie dzieje? Skora Sylwester mowi: „ja tak jak PSL: wiem, ze CZLOWIEK jest najwazniejszy”! Masz. Skorka za wyprawe, czy skorka na wyprawke? Wyprawa za morze na emeryturke w spokojne okolice swietokrzyskich scyzorykow z ktorych wywodzi sie ewentualny posel a jak nie to i senator Skora. Pisza o tym w nowym dzienniku z NY. Czlowiek jest najwazniejszy, mowi S.Skora – ciekawe ktory…

REKLAMA

2107599812 views

REKLAMA

REKLAMA

2107600044 views

REKLAMA

2109396435 views

REKLAMA

2107600185 views

REKLAMA

2107600284 views

REKLAMA

2107600392 views