REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedWykorzystywanie seksualne w areszcie imigracyjnym

Wykorzystywanie seksualne w areszcie imigracyjnym

-

Do najmniej 200 przypadków wykorzystywania seksualnego doszło od 2007 roku w amerykańskich aresztach imigracyjnych. Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (ACLU) złożyła zbiorowy pozew w imieniu trzech molestowanych imigrantek. Kobiety przebywały w areszcie w Teksasie.

fot. Funkcjonariusz ICE podczas aresztowania nielegalnego imigranta

REKLAMA

ACLU twierdzi, że w funkcjonariusze imigracyjni w tzw. detention centers, w których przetrzymywani są nielegalni imigranci, często dopuszczają się względem osadzonych kobiet przestępstw o charakterze seksualnym. Według dokumentów, do jakich dotarła organizacja w ciągu ostatnich czterech lat doszło do co najmniej 200 takich przypadków.

Jak informuje CNN, w imieniu trzech kobiet – w pozwie nazwanych: Sarah Doe, Kimberly Doe and Raquel Doe – ACLU złożyła pozew zbiorowych przeciwko ICE, hrabstwu Williamson, gdzie mieści się areszt oraz prywatnej firmie zarządzającej placówką, Corrections Corporation of America (CCA).

Do wykorzystania seksualnego kobiet miało dojść podczas transportu poszkodowanych z placówki imigracyjnej T. Don Hutto Family Residential Center w Taylor w Teksasie na lotnisko i dworzec autobusowy w Austin.

Przedstawiciele Urzędu ds. Imigracji i Ceł (ICE) nie odnieśli się bezpośrednio do zarzutów zawartych w pozwie sądowym, lecz zapeniają że „agencja nie toleruje jakichkolwiek aktów niestosownego zachowania i wykorzystywania osadzonych i oczekuje od wszelkich współpracujących z nią pracowników i firm przestrzegania ściśle określonych procedur postępowania”.

Do Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS), któremu podlega ICE wpłynęło blisko 200 skarg na funkcjonariuszy wykorzystujących nielegalne imigrantki. Według ACLU skala tego zjawiska jest znacznie większa.

mp

Zobacz także:

Za pomoc w śledztwie miał dostać “zieloną kartę”. Został deportowany

Rezydentka USA deportowana za wykroczenie sprzed lat?

 

REKLAMA

2119246390 views

REKLAMA

2119246482 views

REKLAMA

REKLAMA

2121042835 views

REKLAMA

2119246549 views

REKLAMA

2119246605 views

REKLAMA

2119246647 views