REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorized50 rocznica ucieczki z Alcatraz - zbiegowie nadal poszukiwani

50 rocznica ucieczki z Alcatraz – zbiegowie nadal poszukiwani

-

11 czerwca minęła 50 rocznica słynnej ucieczki trójki więźniów z najbardziej strzeżonego amerykańskiego więzienia.  Do dziś policji nie udało się natrafić na ślad Franka Morrisa oraz braci Johna i Clarence’a Anglinów. Oficjalna wersja głosi, że mężczyźni utonęli podczas ucieczki, jednak ciał nigdy nie znaleziono, nigdy też nie zrezygnowano z poszukiwań zbiegów.

fot.FBI/ Głowy z papier mâché z prawdziwymi włosami uśpiły czujność strażników

REKLAMA

W 50 rocznicę ich spektakularnego wyczynu w więzieniu na wyspie zamienionym na atrakcję turystyczną pojawili się agenci FBI, US Marshal i policja. Wszyscy czekali także na trzech głównych bohaterów. Do Alcatraz z okazji okrągłej rocznicy przyjechała także rodzina. – Jeżeli władze są przekonane, że utonęli, to dlaczego ciągle ich szukają? – pytał siostrzeniec uciekinierów.  Zaś  76-letnia siostra Anglinów, przekonywała, że nigdy nie wierzyła oficjalnej wersji wydarzeń i że jej bracia “na pewno sobie poradzili”.

Więźniowie ucieczkę planowali przez 18 miesięcy. Z płaszczy przeciwdeszczowych z więziennych magazynów udało się im skleić ponton i zrobić prowizoryczne kamizelki ratunkowe, lyżki i inne przybory kuchenne posłużyły im do wydrążenia korytarzy w ścianie, przez które dostali się do kanałów wentylacyjnych, a następnie na dach. Po rynnach zsunęli się na ziemię, przedostali płoty z drutem kolczastym, a następnie zwodowali ponton i …ślad po nich zaginął.

Czujność strażników uśpiły pozostawione pod kocami głowy z papier mâché z prawdziwymi włosami, które zbiegowie systematycznie wynosili z zakładu więziennego fryzjera.

Oficjalna wersja głosi, że wszyscy trzej utonęli w Zatoce San Francisco. Jednak wielu wierzy, że dopłynęli do brzegu i od tego czasu żyją w ukryciu.

Frank Morris, John i Clarence Anglinowie w Alcatraz odsiadywali wyroki za napady i rabunki. Wszyscy trzej mieli za sobą spektakularne ucieczki z różnych więzień w kraju. W ich poszukiwaniach ciągle pojawiają się nowe tropy. Władze zapowiadają, że będą tropić zbiegów do czas, kiedy namłodszy z nich nie ukończy 99 lat, lub do momentu, gdy uda się potwierdzić, że wszyscy nie żyją.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ FBI Z DOWODAMI UCIECZKI

2 KOMENTARZE

    • ty byles chyba zacumowany. na pewno , zrobili ponton z plaszczy i kilka dni pracowali nad produkcja sznurka do przycumowania pontonu aby w bardziej komfortowych warunkach mogli go opuscic. a moze dlatego zeby nie odplynal gdy jednak zdecyduja sie powrocic na wyspe. jak sadzisz, po co go zacumowali czy przycumowali ( nie wiem jak jest poprawnie) ?

REKLAMA

2116501832 views

REKLAMA

REKLAMA

2116502034 views

REKLAMA

REKLAMA

2118298409 views

REKLAMA

2116502149 views

REKLAMA

2116502236 views

REKLAMA

2116502329 views