REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorized50 lat temu został zaprzysiężony John F. Kennedy

50 lat temu został zaprzysiężony John F. Kennedy

-

„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju” – przed 50-cioma laty tak zwrócił się do Amerykanów w swoim inauguracyjny przemówieniu prezydent John Fitzgerald Kennedy.

fot.Reuters/ Caroline Kennedy podczas spotkania na Kapitolu w 50. rocznicę zaprzysiężenia jej ojca, Johna F.Kennedy’ego

20 stycznia 1961 John F. Kennedy został zaprzysiężony na 35 prezydenta USA.  Z tej okazji na Kapitolu spotkała się rodzina oraz najbliżsi współpracownicy prezydenta. Wśród uczestników uroczystości byli także astronauta  Buzz Aldrin i członkowie Korpusu Pokoju, który powołał do życia prezydent Kennedy.

REKLAMA

Prowadzący uroczystość wiceprezydent Joe Biden powiedział: „Jego ( J.Kennedy’ego) wezwanie do służby było dosłowne, bez przenośni i nadal rozbrzmiewa ono z pokolenia na pokolenie”. W podobnym tonie wypowiadała się córka prezydenta, Caroline, która agencji AP powiedziała: „Myślę, że ojciec rozszerzył i zweryfikował znaczenie tego czym jest świadome obywatelstwo. Według niego, każdy z nam ma coś do zaoferowania i oddania ojczyźnie, która tyle nam daje”.

50 rocznica inauguracji prezydenckiej została także zaakcentowana otwarciem w Bostonie specjalnej wystawy poświęconej Johnowi Kennedy’emu. W Bibliotece Prezydenckiej można oglądać szkice przemówienia inauguracyjnego oraz rodzinną Biblię, na którą prezydent złożył przysięgę.

Natomiast na czwartkowy wieczór w Waszyngtonie zaplanowano specjalny koncert symfoniczny w centrum kulturalnym noszącym imię nieżyjącego prezydenta. W Kennedy Center for the Performing Arts obecnych będzie ponad stu członków rodziny.

Obchody okrągłej rocznicy przypadają w niezwykłej dla klanu sytuacji politycznej. Po raz pierwszy od 63. lat nikt z jego przedstawicieli nie zasiada na Kapitolu. Ostatni polityk z rodu, kongresman Patrick Kennedy z Rhod Island złożył urząd w styczniu tego roku.

Prezydent Kennedy został zamordowany w Dallas w Teksasie 22 listopada 1963 roku. Oskarżony o oddanie śmiertelnych strzałów Lee Harvey Oswald został zastrzelony dwa dni później. Na temat zamachu do dziś istnieje wiele spiskowych teorii.

MB

17 KOMENTARZE

 1. Anonymous a ty dalej swoje-zastanawiam sie tylko, dlaczego ty tak bardzo nienawidzisz nielegalnych,zlapales papiery przy glupocie(pewnie po zonce obywatelce) i uwazasz sie za OBYWATELA.Zmien teksty bo te hasla o dziadkach,podcieraniu,sa juz nudne.czekamy na jakis nowy tekst!!!

 2. 22.11.1963 prezydent Kennedy, za publiczne ujawnianie owego spisku został według własnych słów… 'uciszony’ na zawsze. Najprawdopodobniej to przemówienie zaważyło o jego losie.

  Spisek? Oczywiście! Tylko, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z rzeczywistych celów tego morderstwa. Większość z nas myśli, że jedynie usunięto niewygodnego człowieka, który rozpoczął obnażanie prawdy na temat największej światowej konspiracji. Powstrzymanie Kennedyego przed ujawnianiem detali było drugoplanowym celem morderstwa. Głównym celem tej zbrodni było zupełnie co innego.

  Zamach na JFK był publiczną egzekucją prezydenta, który

  przekroczył linię wytyczoną przez rzeczywisty rząd .

  Publiczna egzekucja była przestrogą dla każdego członka rządu, który odważy się przekroczyć wyznaczoną przez ukrytych spiskowców linię działania. Wyrok wykonano w publicznym miejscu, w masońskim centrum, a udział brały niemal wszystkie agencje rządowe, jak służby ochrony, CIA, FBI, także mafia, media a nawet służba zdrowia. Sprawcy tej zbrodni zademonstrowali, że są w stanie zrobić co zechcą i nigdy nikt nie wskaże na nich palcem, pomimo, że dokonano tego w biały dzień na oczach tysięcy ludzi, przed obiektywami wielu aparatów fotograficznych oraz przez kamerami filmowymi. Owa okrutna akcja zakończyła się całkowitym sukcesem morderców!

  Jaką zbrodnię popełnił John F. Kennedy?

  Wystąpił on przeciwko rzeczywistemu rządowi, która w ukryciu sprawuje władzę nie tylko w USA ale na całym świecie. Głowy państw są jedynie marionetkami w ich rękach oraz są przez ów rząd wybierani.

  Kennedy rozpoczął ujawnianie światowego spisku, planował ujawnienie tajemnicy UFO, planował rozwiązanie CIA oraz rozpoczął wydawanie rzeczywistej rządowej waluty, srebrnego dolara w celu uniezależnienia się od prywatnie kontrolowanego przez syjonistów Banku Federalnego USA – Executive Order 11110 Podobną 'zbrodnię’ popełnił także zamordowany prezydent Lincoln.

 3. Dlaczego,jak ktos powie POLAK, automatycznie kojarzy sie to z nastepujacymi wyrazami :
  *kombinator
  *pijak (alkoholik)
  *zlodziej
  *prostytutka (cichodajka za papiury)
  Tobie tez nie moze sie pomiescic w pustej glowce,ze ktos moze byc caly czas legalnie bez kombinowania.
  Ja jestem za deportacja wszystkich nielegalnych (nie tylko polakow). Po prostu nie moge patrzec jak ktos narobil dzieci i zyje z pomocy socjalnej.

 4. @ nowy
  Czy bedac np. wietnamczykiem w polsce (jak pracuje, placi podatki a jest nielegalnie) nie bedziesz deportowany?
  Przeciez zlamales prawo,to dlaczego masz byc inaczej traktowany niz inni? Z dziecmi jest wykorzystywany blad w prawie, ktory wczesniej czy pozniej musi byc naprawiony.
  O rozliczaniu podatkow,to nawet lepiej nie wspominaj.Ja nie urodzilem sie dzisiaj i nie do mnie z tym kitem. Cuda ekonomiczne to do tuska lub kaczynskiego (nie pamietam ktory jest specjalista). W IRS podane $100 i zaplacony podatek od tego, a w sklepie naprawde wydane $300, $100 wplacone do banku, nastepne sto w skarpecie i sto wyslane do polski.
  PS glupota tego niby duktura jest nieograniczona i mozna na to tylko postawic IGNORA

 5. W Wietnamie możesz zetknąć się z językiem, w którym dowolny wyraz można wymówić sześcioma tonami głosu, przy czym każdy z nich wskazuje na inne znaczenie.
  Sprecyzuj Anonymous o co ci chodzi, ponieważ czytając twój post czułem się jak w Wietnamie.

 6. No wiesz z twoimi radykalnymi poglądami mogłoby się okazać, że kazdy imigrant to leń, dzieciorób,złodziej i pijak i optowałbyś za wywaleniem wszystkich najlepiej natychmiast. Przypominam jednak nieśmiało wszyscy poza Indianami są tu gośćmi i goście rządzą w domu który ich przygarnął a jednocześnie usuneli z niego prawowitych mieszkańców. Jedni mają większe prawa inni mniejsze a jeszcze inni tych praw wogóle nie mają. Ale to już inna historia. Pozdr. nowy

REKLAMA

2103225988 views

REKLAMA

2103226221 views

REKLAMA

2105022613 views

REKLAMA

2103226364 views

REKLAMA

2103226464 views

REKLAMA

2103226573 views