REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Uncategorized 30 zakażeń koronawirusem w Pogoni Szczecin. Mecz z Jagiellonią przełożony

30 zakażeń koronawirusem w Pogoni Szczecin. Mecz z Jagiellonią przełożony

-

- Advertisement -

W Pogoni Szczecin wykryto ognisko koronawirusa fot.Facebook

U 30 zawodników, przedstawicieli sztabu i pracowników Pogoni Szczecin potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klub czeka obecnie na decyzje sanepidu. Zaplanowany na 3 października mecz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoni z Jagiellonią Białystok został przełożony.

“Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Zapowiedziano, że w nadchodzącym tygodniu wszystkie zespoły najwyższej klasy rozgrywkowej przejdą testy wymazowe na obecność koronawirusa.

“Działamy zgodnie z rekomendacjami zespołu medycznego i przyjętym przez nas protokołem. Chcemy zapobiec ewentualnej transmisji wirusa, dlatego musimy mieć pełny obraz sytuacji. Ekstraklasa S.A. w tym sezonie przeznaczyła na finansowanie testów 1,6 miliona złotych” – dodał Animucki.

W ubiegłym tygodniu najpierw u jednego zawodnika, a później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia – poinformował w niedzielę klub na swojej stronie internetowej.

Grupę odizolowano od całego zespołu i po konsultacji z klubowym lekarzem podjęto decyzję o badaniach. W piątek klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne. Odwołany został sobotni trening drużynowy.

Na badania wymazowe skierowano także kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi. Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej.

Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

Jak tłumaczy klub, trudna sytuacja zdarzyła się pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks