REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorized24-latka kupiła broń dla mordercy strażaków

24-latka kupiła broń dla mordercy strażaków

-

Broń, z której w wigilię zastrzelonych zostało dwóch strażaków, zakupiła dla zabójcy jego 24-letnia sąsiadka. Dawn Nguyen w piątek została aresztowana i usłyszała federalne zarzuty. William Spengler jako osoba skazana wcześniej za morderstwo nie mógł legalnie nabyć broni.

fot. WHAM/ 24-letnia Dawn Nguyen została aresztowana za podanie fałszywych informacji podczas zakupu broni

Śledczy ustalili, że półautomatyczny karabin Bushmaster i strzelba, które użyte zostały w czasie zasadzki na strażaków w miejscowości Webster w stanie Nowy Jork w wigilijny poranek, zakupione zostały w czerwcu 2010 roku przez 22-letnią wówczas Dawn Nguyen. Kobieta była sąsiadką Williama Spenglera. Skazany wcześniej za zabójstwo babki mężczyzna poprosił młodą dziewczynę, aby kupiła dla niego broń. Spengler był obecny w czasie zakupu i sam wybrał karabin i strzelbę. W oficjalnych rejestrach jako właścicielka figuruje jednak Dawn Nguyen. Według śledczych kobieta skłamała dokonując zakupu i wiedząc, że kupuje broń dla człowieka, który nie ma prawa jej posiadać.

REKLAMA

24-letnia Dawn Nguyen w piątek zatrzymana została przez federalnych śledczych za podanie fałszywych danych informacji podczas zakupu broni. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności i 250 tys. dolarów grzywny.

Broń zakupiona przez kobietę została użyta przez Spenglera w wigilijny poranek. 62-letni mężczyzna najpierw podłożył ogień w jednym z domów, a potem zaczaił się na strażaków. Według policji zabójca „był uzbrojony jak na wojnę”. Miał przy sobie półautomatyczny karabin Bushmaster (ten sam typ broni użyty został przez Adama Lanzę w Sandy Hook Elementary), strzelbę oraz rewolwer. Spengler zastrzelił dwóch strażaków – 43-letniego Michaela Chiapperini oraz 19-letniego Polaka, Tomasza Kaczówkę.

W spalonym domu należącym do zabójcy znaleziono także zwłoki jego 67-letniej siostry, Cheryl Spengler.

62-latek zastrzelił się z rewolweru, który miał przy sobie podczas zasadzki.

Zobacz także: Zabójca strażaków zostawił list

mp

4 KOMENTARZE

 1. Ten fakt swiadczy ze jednak jest tutaj jakas „konspiracja” do popelnienia zbrodni. Rzad wykoszystuje kazdy tzw. Kryzys. Szczegolnie administracja Prez. Obamy. Chca wykoszystac kazdy tzw. wypadek zabojstwa przy uzyciu broni jako powod do wprowadzenia nowego prawa regulacji bronia i ograniczenia drugiej poprawki do Konstytucji USA, tzw. Second Amendment. Celem jest ROZBROJENIE OBYWATELI.
  Prosze przeczytac:http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7932&Itemid=56

  • Uzalezniony to nastepny przyklad polskiego idioty…
   Z takimi oslami nie ma dyskusji, jak taki pionek sobie cos wymysli, tak musi byc. Nie jest wazne, czy to prawda i czy ma jakiekolwiek potwierdzenia w faktach – jedno jest pewne, tak wlasnie „mysla” polskie wory herbaciane.
   Ale najlepsze z tego wszystkiego jest, ze taki pionek slucha i wierzy pacanowi, co jest REPUBLIKANSKIM reprezentantem Kongresu od ponad 30 lat – i ktory w sumie nic, poza teoriami dla idiotow nie osiagnal. Brawo!

REKLAMA

2114974763 views

REKLAMA

2114974995 views

REKLAMA

REKLAMA

2116771385 views

REKLAMA

2114975135 views

REKLAMA

2114975234 views

REKLAMA

2114975342 views