REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorized10 tys. dol. za pomoc w ujęciu zabójcy gwardzisty na północnym zachodzie...

10 tys. dol. za pomoc w ujęciu zabójcy gwardzisty na północnym zachodzie Chicago

-

10 tysięcy dolarów nagrody oferuje rodzina i przyjaciele 19-letniego żołnierza Gwardii Narodowej zamordowanego na początku lipca w dzielnicy Belmont Cragin za informacje prowadzące do ujęcia sprawcy. Trzy tygodnie po tragedii zabójca wciąż nie został zidentyfikowany.

W niedzielę 25 lipca rodzina zastrzelonego żołnierza przemaszerowała ulicami w rejonie 2200 N. Lockwood Ave., gdzie trzy tygodnie wcześniej doszło do zabójstwa. Domagała się sprawiedliwości dla młodego gwardzisty, lecz także zaprzestania rozlewu krwi na ulicach Chicago.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 lipca około 1.30 nad ranem. Policja odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące strzałów w rejonie 2200 N. Lockwood Ave. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli leżącego na chodniku nieprzytomnego mężczyznę z raną postrzałową brzucha.

Ranny został przewieziony do szpitala Illinois Masonic, gdzie stwierdzono jego zgon. Koroner zidentyfikował zmarłego jako 19-letniego Chrysa Carvajala, mieszkańca Portage Park. Jego śmierć zakwalifikowano jako zabójstwo.

Rodzina młodego żołnierza poinformowała, że feralnej nocy Carvajal był na przyjęciu ze swoją dziewczyną, gdy w którymś momencie poszedł po coś do samochodu. Wtedy z innego, przejeżdżającego auta padły strzały.

19-letni Carvajal wstąpił do Gwardii Narodowej w zeszłym roku, zaraz po ukończeniu liceum. Ostatni rok spędził w bazie w Riverside. Do Chicago wrócił na wakacje pod koniec maja. Marzył o pracy w chicagowskiej policji i miał zamiar wstąpić do niej po ukończeniu 21 lat.

Carvajal był najmłodszym z czwórki rodzeństwa. Rodzina wspomina go jako troskliwego, kochającego i zawsze pomocnego syna i brata.

W sprawie zabójstwa do tej pory nikogo nie aresztowano. Śledztwo prowadzą detektywi z Area Five. Rodzina apeluje do osób mogących posiadać informacje o kontakt z policją – można zachować anonimowość.

Śmierć Carvajala była kolejnym zabójstwem na północnym zachodzie Chicago. 25 czerwca na parkingu restauracji Wendy’s w rejonie ulic Harlem i Irving Park sprawca wielokrotnie ugodził nożem innego mężczyznę. Zarzut morderstwa pierwszego stopnia usłyszał 25-letni Michael Dabrowski.

W kwietniu na parkingu w rejonie skrzyżowania Addison i Austin zastrzelony został Polak, Jakub Marchewka. O jego morderstwo oskarżony został blisko dwa miesiące później Everardo Olmos.

(jm)

REKLAMA

2119315528 views

REKLAMA

2119315620 views

REKLAMA

REKLAMA

2121111971 views

REKLAMA

2119315683 views

REKLAMA

2119315738 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119315778 views