REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ubezpieczenia Ubezpieczenie na leki w ramach Medicare

Ubezpieczenie na leki w ramach Medicare

-

fot.Pexels.com
fot.Pexels.com

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

2147483647 clicks

Jak uzyskać ubezpieczenie na leki w Medicare?

Podstawowy plan Medicare część A i B nie pokrywa kosztów leków wydawanych na receptę. Dlatego też większość osób korzystających z ubezpieczenia Medicare powinna się zainteresować przystąpieniem do planu na leki w ramach części D Medicare. Zadaniem części D jest pomoc w pokryciu kosztu leków wydawanych na receptę. Ubezpieczenie takie można uzyskać na dwa sposoby:

– poprzez przystąpienie do odrębnego planu Medicare, typu PDP (ang. Prescription Drug Plan), który jest ubezpieczeniem wyłącznie na leki na receptę, lub
– poprzez przystąpienie do zintegrowanego planu Medicare w ramach części C, zwanego MAPD (ang. Medicare Advantage Prescription Drug)

Co należy wiedzieć o planach na leki

Plany Medicare, zarówno te z grupy planów PDP jak i MAPD, są oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe zatwierdzone przez Medicare. Zgodnie z prawem muszą one pokrywać określone grupy najczęściej przepisywanych leków. Jednakże każdy plan może indywidualnie decydować o tym, jakie konkretne leki będzie refundował. Dlatego też, wybierając plan ubezpieczenia na leki, pamiętajmy o tym, aby upewnić się, że leki, które bierzemy, będą ujęte w spisie leków interesującego nas planu.

Lista leków refundowanych przez dany plan nosi nazwę w języku angielskim folmulary i jest najczęściej dostępna w Internecie przy opisie planu lub u agenta, który sprzedaje nam ubezpieczenie. Można też skorzystać z wyszukiwarki planów, dostępnej na oficjalnej rządowej stronie Medicare, www.medicare.gov, gdzie po wpisaniu nazw lekarstw, otrzymamy wykaz planów pokrywających interesujące nas leki. Spisy leków podzielone są na kategorie (ang. tiers), przeważnie w oparciu o ich koszt. Najczęściej są to cztery lub pięć kategorii. O przydziale leków do konkretnej kategorii decyduje plan. Najczęściej leki generyczne, a co za tym idzie tańsze, kwalifikowane są do kategorii pierwszej i drugiej, a lekarstwa markowe do trzeciej i czwartej. Pamiętajmy też, że lista leków refundowanych może się zmienić każdego roku. Jeżeli okaże się, że potrzebujemy leku, który nie jest pokrywany przez nasz plan, a w danym momencie nie mamy możliwości zmiany planu na inny, to plan może w pewnych sytuacjach zrobić wyjątek i pokryć koszt leków spoza spisu.

Ograniczenia w refundacji leków w planach Medicare

– Wymóg wcześniejszej autoryzacji – dla niektórych określonych leków plan może stawiać wymóg uzyskania informacji od lekarza wypisującego receptę, dotyczącą zasadności użycia konkretnego leku.
– Terapia stopniowa – oznacza, że lek przepisany na receptę zostanie zrefundowany dopiero po tym, gdy wypróbujemy jeden lub kilka podobnych, tańszych leków zastępczych, najczęściej generycznych.
– Luka ubezpieczeniowa – potocznie zwana też „Donut Hole”, co można przetłumaczyć, jako „dziurka w pączku”, a oznacza etap zasadniczej redukcji przez firmę ubezpieczeniową pokrycia kosztów leków markowych i generycznych po tym, jak detaliczny koszt naszych lekarstw osiągnie kwotę 3700 dol. Osoba ubezpieczona w planie pozostaje na etapie luki ubezpieczeniowej do czasu, gdy zapłaci w danym roku określony przez Medicare limit kosztów własnych, który w roku 2017 wynosi 4950 dol. W etapie luki ubezpieczeniowej posiadacz Medicare będzie płacić 40 proc. kosztu leków markowych i 51 proc. kosztu leków generycznych.
– Wykluczenia – plany Medicare na leki wykluczają refundację leków sprzedawanych bez recepty, suplementów i witamin.

Kara za spóźnioną rejestrację

Jeżeli po uzyskaniu praw do Medicare z tytułu ukończenia 65. roku życia nie dokonamy rejestracji w planie na leki, a nie będziemy posiadać innego wiarygodnego ubezpieczenia, będziemy musieli się liczyć z opłacaniem permanentnej kary. Kara ta będzie naliczona, jeżeli w przyszłości zdecydujemy się na przystąpienie do planu na lekarstwa. Na przystąpienie do planu na leki mamy okres 3 miesięcy po miesiącu naszych 65. urodzin, lub 63 dni po utracie grupowego ubezpieczenia z pracy.

Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące Waszej indywidualnej sytuacji związanej z ubezpieczeniem Medicare, proszę się ze mną skontaktować w celu umówienia się na bezpłatną konsultację. Tel.(773) 620-5258.

Oliwier Wasilewski

Oliwier Wasilewski
Absolwent Politechniki Lubelskiej i Loyola University Chicago (MBA). Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już blisko dziesięć lat. Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan Illinois. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI i FL. Po bezpłatne konsultacje proszę dzwonić pod nr (773) 620-5258.

Logo

REKLAMA

2131835367 views

REKLAMA

REKLAMA

2131835382 views

REKLAMA

REKLAMA

2133631702 views

REKLAMA

2131835392 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131835395 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131835399 views