REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUbezpieczeniaWybór ubezpieczenia Medicare

Wybór ubezpieczenia Medicare

-

fot.123RF Stock Photos

 

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Jedną z najważniejszych decyzji związanych z przejściem na Medicare jest wybór ubezpieczenia, które pomoże nam w pokryciu kosztów leczenia i hospitalizacji, które nie są refundowane w ramach podstawowego planu Medicare (ang. Original Medicare). Możemy oczywiście pozostać w podstawowym planie Medicare, ale wówczas musimy się liczyć z wysokimi kosztami dopłat w przypadku poważniejszych zabiegów ambulatoryjnych lub w wyniku hospitalizacji. We wcześniejszych artykułach opisałem szczegółowo zarówno plany suplementarne, jak i rodzaj ubezpieczenia zwanego Medicare Advantage, które stanowią formy zabezpieczenia przed owymi kosztami.

W swojej działalności spotykam się bardzo często z pytaniem: „Który plan jest lepszy”. Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, a wynika to z faktu, że sytuacja każdego z nas jest różna i wybór odpowiedniego planu może zależeć od bardzo wielu czynników. Do tych najczęściej branych pod uwagę należą: koszt ubezpieczenia, dostęp do określonych lekarzy i szpitali, czy choćby dostępność poszczególnych lekarstw oferowanych w ramach danego ubezpieczenia. Dlatego poniżej przedstawię ogólne zalety obydwu rozwiązań.

Zalety suplementarnego planu Medicare w połączeniu z podstawowym Medicare:

– Znacznie większy dostęp do lekarzy i placówek usług medycznych na terenie całego USA. W planach suplementarnych Medicare nie istnieje tzw. sieć (ang. network), poza jednym wyjątkiem, który stanowi plan Select F. Jeżeli lekarz, szpital lub inna placówka medyczna przyjmuje podstawowy plan Medicare (a tak jest w większości przypadków), wówczas nie będziemy mieli żadnych problemów z dostępem do opieki medycznej w tych miejscach.
– Nie są wymagane skierowania do lekarzy specjalistów. Co więcej, nie musimy nawet wybierać sobie lekarza ogólnego.
– Wybór planu jest łatwiejszy. Suplementarne plany Medicare są standaryzowane i jest ich zaledwie 10 do wyboru, a wszystkie pokrywają koszty w identycznym zakresie. Jedyną różnicą jest wysokość składek, które każda firma ubezpieczeniowa ustala według swojej metody wyceny.
– Przeważnie niższe koszty dopłat w porównaniu z planami Medicare Advantage. Wybierając na przykład bardzo popularny plan F, nie będziemy mieli żadnych dodatkowych kosztów za usługi medyczne.

Niedogodnością w korzystaniu z suplementarnych planów Medicare są dość wysokie koszty składek. W zależności od wybranego planu, sposobu wyceny składek stosowanej przez daną firmę ubezpieczeniową, wieku lub czasami stanu zdrowia osoby ubezpieczanej, mogą się wahać w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset dolarów miesięcznie. Trzeba również pamiętać, że w przypadku wyboru planu suplementarnego powinniśmy się liczyć z ewentualnymi kosztami związanymi z dodatkowym ubezpieczeniem na leki (oddzielny plan typu D).

Zalety planów Medicare Advantage:

– Zasadniczo niższe koszty za uczestnictwo w planie. Składki za plany Medicare Advantage zaczynają się już od 0 proc. miesięcznie. Na rynku ubezpieczeń Medicare Advantage, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, firmy ubezpieczeniowe oferują najczęściej kilka planów do wyboru.
– Zintegrowane ubezpieczenie na leki. Większość planów Medicare Advantage ma wkomponowane ubezpieczenie na leki i to nawet w planach za 0 proc. składki. Nie ma więc konieczności wykupowania oddzielnego planu typu D.
– Gwarantowane przyjęcie do planu. Wszystkie osoby, które posiadają podstawowy plan Medicare części A i B, mieszkają w rejonie, gdzie dany plan jest oferowany oraz nie są chore na krańcową niewydolność nerek, zostaną przyjęte do wybranego przez siebie planu, a ich stan zdrowia nie będzie miał wpływu na wysokość składek.
– Dodatkowe świadczenia. Plany Medicare Advantage bardzo często oferują dodatkowe usługi i świadczenia, nieoferowane w ramach podstawowego planu Medicare. Na rynku ubezpieczeń Medicare Advantage istnieją plany oferujące np. zintegrowane ubezpieczanie dentystyczne, usługi okulistyczne, pokrycie na aparaty słuchowe i często bezpłatne członkostwo w klubach fitness.

Niedogodnością w korzystaniu z planów Medicare Advantage są często występujące ograniczenia sieciowe, wymóg posiadania skierowań lub dopłaty do usług medycznych.

Wybierając plan Medicare warto rozpatrzeć różne formy ubezpieczeń, dzięki którym możemy zabezpieczyć się przed lukami w podstawowym Medicare. Nie podejmujmy zbyt pochopnej decyzji. Porada doświadczonego agenta ubezpieczeniowego może mam w przyszłości ułatwić życie i zaoszczędzić pieniądze.

Jeżeli macie Państwo pytania dotyczącej Waszej indywidualnej sytuacji związanej z ubezpieczeniem Medicare, proszę się ze mną skontaktować w celu umówienia się na bezpłatną konsultację.

Oliwier Wasilewski

Oliwier Wasilewski
Absolwent Politechniki Lubelskiej i Loyola University Chicago (MBA). Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już blisko dziesięć lat. Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan Illinois. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI i FL. Po bezpłatne konsultacje proszę dzwonić pod nr (773) 620-5258.

Logo

REKLAMA

2097750164 views

REKLAMA

REKLAMA

2097750399 views

REKLAMA

REKLAMA

2099546791 views

REKLAMA

2097750542 views

REKLAMA

2097750643 views

REKLAMA

2097750753 views