REKLAMA

2132520209 views

REKLAMA

2132520208 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKierowcyZ bronią w ciężarówce

Z bronią w ciężarówce

-

Bardzo kontrowersyjny obecnie temat, prawo do posiadania broni, dotyczy również kierowców ciężarówek. Może zamiast słowa “również” powinniśmy używać – przede wszystkim – kierowców ciężarówek.

To przecież oni codziennie przewożą ładunki warte miliony dolarów i codziennie znajdują się w nowych, nie zawsze bezpiecznych miejscach, spotykając całą rzeszę ludzi, również z różną przeszłością. Muszą mieć możliwość i prawo do obrony swojego życia. Pytanie, jakie musimy sobie zadać, to czy faktycznie mają prawo do posiadania broni i poruszania się z nią po wielu stanach?

REKLAMA

Zacznijmy jednak od początku. Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy twoja firma transportowa w swojej polisie ma zawartą klauzulę, mówiącą o tym, że kierowca może posiadać broń. Jeżeli taka klauzula istnieje i stwierdza, że kierowca w kabinie ciężarówki nie może posiadać broni, a kierowca mimo wszystko taką broń ze sobą wozi, to potencjalnie może stracić pracę. Jeżeli nie jesteś kierowcą w firmie, a posiadasz swój własny biznes (owner-operator) to decyzja należy do ciebie.

Warto przytoczyć za NRA/IRA (National Rifle Association) dokładny cytat dotyczący przewozu broni przez granice stanu:

“Federalne prawo nie ogranicza żadnej jednostce (z wyjątkiem osób skazanych, osób oskarżonych o przestępstwo, tych, którzy nie z własnej woli przebywali w instytucjach psychiatrycznych, użytkowników narkotyków, itd) prawa do przewożenia legalnie zakupionej broni przez granice stanowe, w legalnych celach. Dlatego też żadne federalne pozwolenie nie jest wymagane (ani dostępne) do międzystanowego przewozu broni“.

Każdy ze stanów ma swoje własne prawo dotyczące posiadania broni. Strona internetowa www.handgunlaw.us, jest wyposażona w interaktywna mapę USA z linkami do aplikacji, które umożliwiają zdobycie pozwolenia na broń w każdym stanie. Mapa jest bardzo dobrze skonstruowana, prosta i na bieżąco uaktualniana.
Nie istnieje jednakowe prawo dla wszystkich mówiące o transporcie broni. Jeżeli macie wątpliwości, to najlepiej podróżować z nienaładowana bronią, zamkniętą w specjalnej kasecie, która z kolei powinna być schowana w miejscu, które nie jest dostępne z wnętrza pojazdu (w wypadku samochodu osobowego np. bagażnik). Amunicja powinna być schowana w osobnym kontenerze.

W razie legalnego zatrzymania, władza może przeszukiwać przestrzeń, która jest w twoim zasięgu (kiedy prowadzisz pojazd) bez żadnego nakazu rewizji. Prawdopodobnie nie będą otwierali zamkniętych walizek, jeżeli nie będzie żadnych przesłanek skłaniających do tego, że mogą być w nich ukryte przedmioty przestępstwa. Odnosi się to głównie do walizek zamkniętych np. w bagażniku. Twoja zgoda jest niezbędna do zezwolenia na takie przeszukanie, a ty tej zgody nie musisz wydać. Masz również prawo do milczenia.

FOPA stwierdza, że podróżujący z jednego miejsca do drugiego nie może zostać aresztowany za przestępstwo z użyciem broni palnej (ang. Firearms Offense) w stanach, które mają zaostrzone prawo do posiadania broni. Osoba taka nie może zostać aresztowana, jeżeli tylko przejeżdża przez dany stan (wliczając w to krótki postój na tankowanie czy posiłek), a broń i amunicja nie są w bezpośrednim zasięgu, nienaładowane i zamknięte w kasecie w osobnym miejscu.

Panowie kierowcy, uważajcie szczególnie wymienione niżej stany, gdyż to one mają szczególne problemy z prawem do posiadania broni: Nowy Jork, New Jersey, Massachusetts, Maryland i Illinois.
Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

fot.YouTube

REKLAMA

2129559693 views

REKLAMA

REKLAMA

2129559708 views

REKLAMA

REKLAMA

2131356028 views

REKLAMA

2129559718 views

REKLAMA

2129559721 views

REKLAMA

2129559725 views