REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKierowcyTydzień bezpiecznego kierowcy. Więcej kontroli na autostradach

Tydzień bezpiecznego kierowcy. Więcej kontroli na autostradach

-

fot.ErgoSum88/Wikipedia
fot.ErgoSum88/Wikipedia

Podczas tygodnia bezpiecznego kierowcy wszystkie służby drogowe Ameryki Północnej zjednoczą siły i zwiększą liczbę kontroli na autostradach na całym kontynencie. Przewodnim tematem będzie edukacja kierowców (zarówno zawodowców, jak i kierowców osobówek) w zakresie bezpiecznej jazdy.

REKLAMA

Organizacja Commercial Vehicle Safety Alliance (CVSA) ogłosiła datę tegorocznej akcji Operation Safe Driver Week. “Wielka łapanka” rozpocznie się w niedzielę,16 października i potrwa do niedzieli, 22 października. CVSA twierdzi, że celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym, które są wynikiem niebezpiecznej, brawurowej jazdy zarówno kierowców pojazdów komercyjnych, jak i osobowych.

W tym roku służby drogowe będą zwracały szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej szybkości, niezapięte pasy bezpieczeństwa, nieprzestrzeganie znaków drogowych, zbyt mały odstęp od pojazdów poprzedzających i nieprawidłową zmianę pasów ruchu.

Jeżeli ktoś chciałby zlekceważyć tę coroczną kontrolę, to przypominamy, że w zeszłym roku podczas Operation Safe Driver Week zatrzymano do kontroli ponad 21 tys. pojazdów, zarówno osobówek, jak i ciężarówek, z czego ponad 19 tys. stanowiły inspekcje drogowe pojazdów komercyjnych (ciężarówki, autobusy). Największą ilość ostrzeżeń i mandatów zawodowi kierowcy otrzymali za złe rozmieszczenie ładunku w naczepie, nadwagę całego pojazdu, etc) oraz za rozmiary przewożonych ładunków. Kolejne na liście mandatów były: przekraczanie dozwolonej szybkości, brak zapiętych pasów i używanie telefonów komórkowych podczas jazdy.

Na koniec mamy dobrą wiadomość dla wszystkich właścicieli firm transportowych, którzy ciągle wahają się czy już instalować w swoich ciężarówkach elektroniczne dzienniki pokładowe, Electronic Logging Device (ELD), czy może poczekać do 2017 r., kiedy staną się one obowiązkowe. Przygotowujemy specjalny materiał, który ułatwi wam odpowiedzi na te pytania. Ukaże się on w specjalnym wydaniu “Dziennika Związkowego” w weekend Święta Pracy (Labor Day).
Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

REKLAMA

2119259921 views

REKLAMA

2119260014 views

REKLAMA

REKLAMA

2121056367 views

REKLAMA

2119260080 views

REKLAMA

2119260136 views

REKLAMA

2119260177 views