0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKierowcyPrawdy i mity o kierowcach flatbedów

Prawdy i mity o kierowcach flatbedów

-

Czy zawód kierowcy ciężarówki należy do trudnych? Długie godziny pracy, rozłąka z rodziną, niebezpieczne warunki drogowe i pogodowe to tylko parę czynników przemawiających za tym, że jest to jedna z najbardziej wymagających profesji w Ameryce. Pomiędzy tymi najtwardszymi są jednak tacy, którzy tworzą elitę, a są nimi kierowcy flatbedów, co dla niezorientowanych oznacza kierowców ciężarówek platform.

Flatbed to platforma, czyli naczepa do ciągnika siodłowego bez ścian i dachu, na którą można ładować bardzo ciężkie i ponadwymiarowe ładunki. Chcielibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom na czym polega wyzwanie stojące przed kierowcami takich pojazdów, a przy okazji rozwiać parę mitów.

REKLAMA

Kierowcy flatbedów zarabiają dobrze. Firmy transportowe, zajmujące się tym rodzajem przewozów, płacą kierowcom więcej za milę niż ich kolegom z branży przewożącym regularne ładunki. Załadunek i zabezpieczenie wymagają większych umiejętności, co przekłada się na wyższe stawki za przewóz. Dodatkowo kierowca ma płacone dodatkowe pieniądze za zabezpieczenie ładunku brezentem (ang. tarping).

Kierowca naczepy musi przejść szkolenie. Wymagany jest zazwyczaj dłuższy staż pracy przy przewozie ładunków ponadwymiarowych. Wiele firm oferuje kierowcom i właścicielom ciężarówek specjalistyczny trening, na którym dowiadują się jak zabezpieczać ładunki i jak najbezpieczniej prowadzić załadowany pojazd. Waga ładunku, jego rozmiar i kształt mogą powodować kłopoty z kontrolą składu. Po szkoleniu kandydaci dysponują wiedzą o lokalnych, stanowych i federalnych przepisach dotyczących ładunków ponadwymiarowych.

Zabezpieczanie ładunku jest wyjątkowo trudne. Jako kierowca platformy musisz zabezpieczać ładunek osobiście i jest to zadanie wyjątkowo odpowiedzialne. Jeżeli nie zrobisz tego dobrze, ryzykujesz nie tylko swoim życiem, ale i innych uczestników ruchu. Dlatego już na początku swojej kariery powinieneś przejść specjalistyczny trening, który nauczy cię posługiwania się odpowiednimi narzędziami i sprzętem (pasy, łańcuchy, brezent, poduszki, kołowrotki itd.). Trening czyni mistrza i w miarę czasu zajęcie to stanie się dla ciebie rutyną.

Czy praca jest za ciężka dla kobiet? I tak i nie. Owszem, wymaga pewnej tężyzny fizycznej i nie jest dla każdego, ale jak wszędzie, kobiety wykonują i ten zawód bez kompleksów. Sektor transportowy zrozumiał, tak zresztą jak i amerykańska armia, że jeżeli kobieta jest w stanie podołać tej pracy, to na nią zasługuje.

Praca jest niebezpieczna. Statystycznie jest to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów w sektorze transportu, jednak nie musi okazać się to prawdą dla osób, które wykazują się odrobiną wyobraźni. Całe ryzyko może zostać zminimalizowane, jeżeli kierowca podejmie odpowiednie kroki podczas zabezpieczania ładunku, upewni się, że podczas transportu ładunek się nie przesunie i będzie stosował odpowiednią technikę jazdy w zależności od rodzaju przewożonego ładunku i warunków drogowych.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

fot.Wikipedia

REKLAMA

2091269326 views

REKLAMA

2091269629 views

REKLAMA

2093066089 views

REKLAMA

2091269911 views

REKLAMA

2091270062 views

REKLAMA

2091270207 views