REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Odcinek 60. Za pan brat z aplikacjami dla kierowców

Odcinek 60. Za pan brat z aplikacjami dla kierowców

-

Nic tak nie ułatwia życia jak technologia. Szczególnie w naszym biznesie zrobiła milowe kroki, o których niektórzy nasi koledzy za kierownicą nie mają pojęcia. Zwłaszcza starsze pokolenie zawodowych kierowców wychowanych jeszcze w czasach telefonów stacjonarnych ma pewne zaległości. Ale niestety postęp goni i za parę lat ciężko będzie egzystować w transporcie bez podstawowych informacji docierających do nas za pośrednictwem elektronicznych gadżetów. Dlatego co jakiś czas będziemy przybliżać wam najnowsze wynalazki – aby polski zawodowiec nigdy nie pozostawał w tyle.

Dzisiaj zapoznamy was z dwiema aplikacjami, które ostatnio ukazały się na rynku. Pierwsza nie jest nowinką dla kierowców, ale ostatnio zostało dodanych parę nowych funkcji, które jeszcze ulepszyły tą i tak udana aplikację, więc o niej wspomnimy.

REKLAMA

Standardowa wersja Trucker Path (znajdziecie ją w App Store) jest darmowa. Pomaga w ustalaniu trasy i zawiera informacje na temat: hoteli, moteli, wag (weight stations), truck stopów, myjni dla ciężarówek, restauracji i parkingów (rest areas). Kierowca może sprawdzić opinie innych kierowców na temat tych miejsc i ich ocenę. Wszystkie informacje są na bieżąco uaktualniane. Natomiast nowinką jest funkcja pozwalająca nie tylko na zlokalizowanie miejsca do zaparkowania, ale również do zorientowania się, czy w danym miejscu są jeszcze dostępne miejsca parkingowe.

Kierowcy tirów często powtarzają, że awaria ciężarówki to tylko kwestia czasu. Pytanie – nie czy się zepsuje, tylko kiedy się zepsuje. I jak zawsze zdarza się to w najmniej odpowiednim momencie i czasie. Ładunek załadowany, ma być na jutro w miejscu przeznaczenia, a tu transmisja trzasnęła i stoisz. W takim podbramkowym momencie z pomocą przychodzą firmy wypożyczające ciężarówki. Jedną z nich jest Ryder System i to właśnie oni wypuścili na rynek aplikacje pod tą samą nazwą – Ryder. Dzięki tej nowoczesnej formie pracownicy Rydera są w stanie wypożyczyć ciężarówkę w sposób szybszy, łatwiejszy i znacznie prostszy niż dotychczas. Klient może zarezerwować ciężarówkę przez internet, sprawdzić lokalizacje najbliższej placówki i jakie pojazdy są obecnie dostępne oraz zmienić lub odwołać już istniejącą rezerwację.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy cała załoga AAT.

fot.Fourthords/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks