REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy  Nowy system URS wkrótce wchodzi w życie

 Nowy system URS wkrótce wchodzi w życie

-

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy Departament Transportu to organizm, który cały czas się rozwija i zmienia. Szczególnie w dobie galopującej technologii trzeba na bieżąco śledzić co się dzieje, bowiem można łatwo pozostać w tyle, w niewiedzy, za którą niestety często trzeba płacić.

12 grudnia tego roku nadchodzi NOWE! Departament Transportu wprowadza w życie system pod nazwą Unified Registration System (URS).  System będzie zmuszał wszystkich użytkowników chcących zarejestrować nową firmę do składania wniosku MCSA-1 przez internet.

REKLAMA

Oto, co nas czeka w najbliższym czasie:

12 grudnia 2015 r.  Nowe aplikacje MCSA-1 mogą być składane tylko przez internet. Użytkownicy, będący już w systemie, mogą posługiwać się nadal starszą wersją.

30 września 2016 r.  Obowiązuje tylko elektroniczna wersja URS. Jedynym numerem, przez który firmy transportowe będą identyfikowane, będzie USDOT Number. MC oraz FF nie będą dłużej wydawane na rzecz elektronicznych wniosków.  Koszt rejestracji będzie wynosił 300 dolarów.

31 grudnia 2016 r.  Wszystkie dane z ubezpieczenia dotyczące firm transportowych, przewoźników niebezpiecznych ładunków oraz prywatnych przewoźników muszą być w formie elektronicznej.

Nowe zasady będą obejmowały następujące podmioty:

– Motor Carriers, firmy transportowe

– Intermodal Equipment Providers ( IEPs), dostawcy sprzętu do przewozu kontenerów

– Hazardous Materials Safety Permit Applicants/Holders ( HMSPs), posiadacze zezwoleń na przewóz niebezpiecznych ładunków

– Brokerzy

– Freight Forwarders, pośrednicy, zajmujący się przewozem ładunków

– Cargo Tank Facilities, terminale z cysternami

FMCSA (Federal Motor Carrier Safety Administration) uzasadnia wprowadzenie nowego systemu tym, że w znacznym stopniu usprawni to i uprości proces rejestracji, a przy okazji zlikwiduje wydatki, które zostaną wyeliminowane przy formie elektronicznej.

Ponadto informacje o podmiotach gospodarczych, wobec których będą toczyły będą dostępne w rzeczywistym czasie.

Zainteresowanych szczegółami informujemy, że od 19 listopada do 15 grudnia będzie można uczestniczyć w internetowych seminariach i wykładach, których celem jest prezentacja całego systemu URS. Wystarczy wpisać w Google – URS WEBINAR i skierować się na wskazane strony internetowe.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS.

fot.sharkman/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks