REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Elektroniczny dziennik podróży

Elektroniczny dziennik podróży

-

Stało się to, na co światek transportowców czekał już od dłuższego czasu.  Federal Motor Carrier Safety Administration (FMCSA) ogłosiła, że z dniem 16 grudnia 2015 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące pokładowych dzienników pracy, czyli Electronic Logging Devices (ELD).

Oznacza to , że każda firma transportowa ma dwa lata na zakup i zainstalowanie nowych urządzeń oraz na przeszkolenie kierowców w ich używaniu. Od 16 grudnia 2017 r. wszystkie pojazdy komercyjne będą musiały być wyposażone w elektroniczne dzienniki pokładowe (ELD). Od tego momentu kierowcy nie będą musieli wypełniać papierowych dzienników pokładowych, choć w dalszym ciągu zobowiązani będą przechowywać pozostałe dokumenty wspomagające.

REKLAMA

W przepisach mamy jednak parę wyjątków, które zwalniają z używania ELD. Oto one: – kierowcy, którzy muszą prowadzić dziennik pokładowy przez 8 lub mniej dni w 30-dniowym okresie pracy

– firmy holujące pojazdy oraz właściciele pojazdów wyprodukowanych przed 2000 rokiem.

Nowe urządzenia muszą spełniać pewne minimalne wymagania. Muszą być w stanie automatycznie zapisywać datę, godzinę i miejsce, w którym znajduje się pojazd. Także godziny silnikowe, ilość mil przejechanych przez pojazd i dane kierowcy. ELD musi być połączone z silnikiem pojazdu, aby mogło rejestrować godziny jego pracy.
W razie kontroli drogowej urządzenie musi być w stanie transferować te dane za pośrednictwem bluetootha, internetu , USB2 lub przez e-mail. ELD musi być w stanie wyświetlać na ekranie graficzną wersję dziennika pokładowego (taką samą jak w papierowej wersji). Jeżeli urządzenie takiej opcji nie posiada – kierowca będzie zmuszony wozić ze sobą drukarkę i na żądanie przedstawić wydruk elektronicznego dziennika.

FMCSA twierdzi, że dzięki poczynionym zmianom przemysł transportowy zyska ok. miliarda dolarów rocznie, głównie dzięki  zaoszczędzonemu czasu, który kierowcy spędzają na wypełnianiu dzienników. System ten pozwoli również na wyeliminowanie fałszowania dzienników, a tym samym przekraczanie dozwolonych godzin za kółkiem co wymiernie przekłada się na uratowanie 26 istnień ludzkich i zredukowanie o 562 liczby wypadków z obrażeniami.

ALL ABOUT TRUCKS we współpracy z partnerem Rand McNally w przyszłym 2016 roku będzie organizował darmowe szkolenia z zakresu obsługi urządzeń ELD. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie na adres info@allabouttrucks.us swojego e-maila. Tą drogą będziemy informować o dacie i miejscu seminarium.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

fot.arch. All About Trucks

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks