REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Dlaczego ja? O systemie wyboru inspekcji drogowych

Dlaczego ja? O systemie wyboru inspekcji drogowych

-

fot.www.overdriveonline.com
fot.www.overdriveonline.com

O ile większość kierowców i właścicieli firm transportowych wie, czym są przepisy związane z CSA (Compliance, Safety, Accountability), o tyle przy pytaniu, czy potrafią rozszyfrować tajemniczy skrót ISS, zapada głucha cisza. Tymczasem za tymi trzema literkami kryje się system mający w wielu wypadkach kluczowe znaczenie dla przyszłości danego przewoźnika.

REKLAMA

System Wyboru Inspekcji (The Inspection Selection System, ISS) ma ogromny wpływ na to, ile razy twoja ciężarówka będzie poddana inspekcjom drogowym. Prawdą jest, że niektóre inspekcje są przypadkowe, ale większość jest przeprowadzana za sprawą rekomendacji systemu ISS. Kiedy słyszycie w swoim radiu CB od kolegi jadącego z naprzeciwka ostrzeżenie typu „uważaj, za dwie mile siedzi misiek na midium i strzela w twoją stronę”, jedyne co przychodzi ci do głowy, to żeby zwolnić, bo policja łapie tych jadących zbyt szybko. Tymczasem oficer wybiera ciężarówkę do inspekcji poprzez wpisanie numeru DOT (znajdującego się pod nazwą firmy na boku pojazdu) do swojego pokładowego komputera. Na ekranie pojawiają się punkty skalkulowane przez ISS na podstawie CSA i poprzednich inspekcji drogowych. Właśnie na podstawie tego wyniku policjant podejmuje decyzję o swoim dalszym działaniu.

Skala ISS waha się w granicach od 1 do 100 punktów. Najbardziej narażeni na inspekcję są ci z „dorobkiem” od 75 do 100 punktów:
– firmy, które są zawieszone (out-of-service)
– firmy najwyższego ryzyka, których wynik CSA w czterech z siedmiu podstawowych działów bezpieczeństwa był równy, lub większy niż 85.
– firmy z podwyższonymi wynikami w paru działach CSA
– firmy, które miały problemy z godzinami pracy kierowców.

Oficerowie mają wolną rękę co do sprawdzania przewoźników z punktami od 50 do 74:
– firmy, które mają podwyższony wynik tylko w jednym z działów bezpieczeństwa CSA
– firmy, na których koncie znajdują się wypadki bądź kary za niebezpieczną jazdę

Wolną drogę mają ci z punktami od 1 do 49.

A co z tymi, którzy nie mają wystarczającej ilości danych na CSA?
Otóż ci zostają automatycznie umieszczani w grupie drugiej, od 50 do 74 punktów, i mogą być wybierani losowo do inspekcji. Dane ISS nie są podawane do publicznej wiadomości, a firmy transportowe mogą sprawdzić swoje wyniki na portalu https://portal.fmcsa.dot.gov, gdzie wcześniej trzeba otworzyć swoje konto.

Z myślą o dodatkowej i łatwo dostępnej edukacji ALL ABOUT TRUCKS organizuje pierwszy w historii LIVE WEBINAR. Będzie możliwość poszerzenia swojej wiedzy bez wychodzenia z biura bądź domu. Webinar odbędzie się w czwartek, 17 listopada 2016 r. w godzinach 11.00 – 13.30. Będzie prowadzony w języku angielskim, a listę poruszonych zagadnień i dodatkowe informacje można znaleźć na www.Truckingwebinar.eventbrite.com

Zapraszamy.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TUCKS. We serve Truckers!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks