REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Czas na zakup elektronicznych dzienników pokładowych

Czas na zakup elektronicznych dzienników pokładowych

-

fot.ISAAC Instruments inc./Wikipedia
fot.ISAAC Instruments inc./Wikipedia

Firmy transportowe, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup i zainstalowanie elektronicznych dzienników pokładowych (Electronic Logging Devices) będą miały dużo większy wybór nie tylko samych urządzeń, ale również oprogramowań. Wachlarz serwisów, z których można skorzystać poprzez E-log jest tak szeroki, że rozciąga się od możliwości sprawdzania przepracowanych godzin, aż po kontrolę całej firmy.

REKLAMA

Nowe przepisy, które zostały zaakceptowane w ubiegłym roku przez FMCSA (Federal Motor Carrier Safety Administration) zmuszają niemalże wszystkich kierowców ciężarówek do przejścia do 18 grudnia 2017 roku z papierowych dzienników zapisu pracy na ich elektroniczny odpowiednik.

Wiele dużych firm transportowych już posługuje się tymi urządzeniami. Ponieważ jednak wiele z nich powstało jeszcze zanim zatwierdzono nowe prawo (urządzenia te są znane jako AOBRD, Automatic Onboard Recording Devices) i nie spełniają wszystkich nowych wymogów, ich właściciele będą mogli z nich korzystać do 19 grudnia 2019 roku, po tej dacie muszą się dostosować do obowiązujących standardów.

Jeszcze cztery lata temu istniało zaledwie osiem firm zajmujących się tym segmentem rynku, w bieżącym roku jest ich około czterdziestu, jeżeli więc jesteście na etapie poszukiwania firmy, z którą chcecie współpracować, warto poświęcić trochę czasu i przestudiować proponowane serwisy i ceny.

Podajemy kilka przodujących firm, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze:

– Rand McNally, właśnie przedstawiła najnowszy ELD 50, który może współpracować z telefonami Android.

– Omnitracs wraz z najnowszą produkcją IVG, Inteligent Vehicle Gateway.

– PeopleNet ma w ofercie PD.4.

– Continental Corp. z jedyną w swoim rodzaju ofertą, VDO RoadLog ELD z wbudowaną mini drukarką.

– JJ Keller, której program można odtwarzać na tabletach.

Serdecznie zapraszamy do spotkania z całym zespołem ALL ABOUT TRUCKS już 4 czerwca. Tego dnia odbędzie się coroczne DOT Seminarium, podczas którego wszyscy uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu CSA, ubezpieczeń, DOT Audit i wielu innych zagadnień. Będzie również możliwość zasięgnięcia porady bezpośrednio u oficera DOT, konsultanta ubezpieczeniowego, prawnika i innych specjalistów. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.Allabouttrucks.us

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks