REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Technologie Pożar w telefonie

Pożar w telefonie

-

fot.Ritchie B. Tongo/EPA
fot.Ritchie B. Tongo/EPA

Firma Samsung z wielką pompą wypuściła na rynek swój nowy smartphone, który jest na tyle duży, iż może być traktowany jako tablet. Galaxy Note 7 został w krótkim czasie kupiony przez ponad milion ludzi, ale zaraz potem debiut urządzenia został „zawieszony” aż do momentu wyjaśnienia przypadków samozapłonu jego baterii. Podobno 35 posiadaczy Note 7 doniosło, że ich cacko spłonęło po podłączeniu do prądu w celu naładowania ogniw.
W Polsce koncern Samsung opublikował, co następuje: „Obecnie prowadzimy wnikliwą inspekcję wraz z naszymi dostawcami, aby zidentyfikować wszystkie potencjalnie uszkodzone baterie. Ze względu na to, że bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najwyższym priorytetem, wstrzymaliśmy sprzedaż modelu Note 7. Klientów, którzy zakupili Note 7 w Polsce prosimy o kontakt z autoryzowanym serwisem. Urządzenia zostaną poddane gruntownej weryfikacji i zwrócone ze sprawdzoną baterią bądź klient otrzyma nowy egzemplarz w przypadku zidentyfikowania wady”.
Na razie nie wiadomo, na czym dokładnie polega problem i dlatego podjęta została dość drastyczna decyzja o wstrzymaniu sprzedaży. Złośliwi twierdzą, że skoro jest to podobno telefon „inteligentny”, powinien wiedzieć, jak się sam ugasić. Okazuje się jednak, że nie wie. Cała ta historia nie jest niestety zbyt pomyślna dla Samsunga, bo Note 7 miał być rynkowym hitem, skutecznie konkurującym z iPhonami. Hitem może jeszcze być, pod warunkiem, że przestanie się palić.
Andrzej Heyduk

REKLAMA

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Na skróty przez technikę

* Hakerzy upublicznili nazwiska prawie 800 tys. użytkowników witryny pornograficznej Brazzers. Ujawnili też w niektórych przypadkach ambarasujące “dyskusje” prowadzone za pośrednictwem tej witryny. Wszyscy ci lubieżnicy zostali w ten sposób “obnażeni”, co akurat w tym przypadku jest bardzo adekwatnym terminem.

* Koncern medialny Warner Brothers poprosił firmę Google o usunięcie własnej witryny z przeglądarki, gdyż jest ona nielegalna i łamie prawa autorskie. Nie wiadomo na razie, dlaczego WB uważa własne treści za nielegalne, ale tak to jest, kiedy się ogląda za dużo marnych filmów. Następnym krokiem koncernu powinno być zakazanie pokazywania jakichkolwiek filmów w kinach.

* Szwedzka Akademia, patronująca przyznawaniu nagród Nobla, usunęła z pocztu jurorów, zajmujących się nagrodami w dziedzinie medycyny, Harriet Wallberg oraz Andersa Hamstena. Ludzie ci rzekomo bardzo pozytywnie ocenili osiągnięcia naukowe włoskiego doktora Paolo Macchiariniego, mimo że dwaj jego pacjenci zmarli z jego winy, a on sam w dużej mierze zmyślił swoją biografię. Sprawa ta napawa mnie pewnym optymizmem, gdyż sugeruje, że niemal każdy, łącznie ze mną, może dostać Nobla.

* Microsoft udostępnił poprawkę do wcześniejszej poprawki do systemu operacyjnego Windows 10. „Update” oznaczony jako KB3176938 ma wyeliminować problem z zawieszaniem się system tuż po starcie. Poprawka do poprawki do poprawki zapewne pojawi się za kilka tygodni.

* Haker Lauri Love, przebywający obecnie w Anglii, a oskarżony o włamanie się do systemów komputerowych FBI, Federal Reserve Bank oraz Missile Defence Agency, walczy przed sądem o to, by go nie wydano w ręce amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Twierdzi, że jeśli tak się stanie, dostanie wyrok 99 lat więzienia i będzie musiał popełnić samobójstwo. No i gdzie tu jest jakiś problem?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks