REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Z powodu koronawirusa odwołano sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie

Z powodu koronawirusa odwołano sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie

-

Z powodu epidemii koronawirusa sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie w tym roku się nie odbędzie – poinformował w piątek burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.

“Mogę powiedzieć, że w tym roku nie będzie fajerwerków sylwestrowych jak w poprzednich latach. Po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w sylwestra zebrała się taka liczba osób” – powiedział Khan w radiu LBC.

REKLAMA

Jak dodał, władze miejskie pracują nad alternatywną formą przywitania nowego roku, w której ludzie będą mogli uczestniczyć ze swoich domów, i jak tylko podjęte zostaną decyzje, poinformuje on o tym, ale nie będzie to na pewno nic, co by skłaniało ludzi do gromadzenia się na ulicach bądź przyjeżdżania do miasta.

W pokazie fajerwerków, które były odpalane na południowym brzegu Tamizy, uczestniczyło w ostatnich latach ok. 100 tys. ludzi, nie licząc obserwujących to wydarzenie z dalszej odległości. Ze względu na duże zainteresowanie przez ostatnie pięć lat impreza była biletowana. W telewizji pokaz oglądało ok. 12 milionów osób. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks