REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Włochy. Polak świadomie i z konsekwencją zaplanował porwanie modelki

Włochy. Polak świadomie i z konsekwencją zaplanował porwanie modelki

-

Polak Łukasz H., skazany w czerwcu przez sąd w Mediolanie na 16 lat i 9 miesięcy więzienia za porwanie brytyjskiej modelki Chloe Ayling, działał świadomie i z “logiczną konsekwencją” zaplanował ten krok – tak brzmi ogłoszone w poniedziałek uzasadnienie wyroku.

Porywacz – stwierdził sąd – był przekonany o tym, że opracowując każdy szczegół, “stworzył doskonały plan”, i uważał, że może także odegrać “rolę wybawcy” modelki. Po tym, gdy nie dostał oczekiwanego okupu, liczył na zyski dzięki uwolnieniu Brytyjki, którą po tygodniu przetrzymywania zawiózł pod brytyjski konsulat; wierzył też w to, że może mieć wpływ na jej postępowanie – dodano w 70-stronicowym uzasadnieniu.

Wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie Łukasza H. zapadł przed mediolańskim sądem 11 czerwca. Nie jest on prawomocny.
Polak został uznany za winnego uprowadzenia Chloe Ayling w lipcu ubiegłego roku w Mediolanie. Według ustaleń śledczych mężczyzna, mieszkający na stałe w Birmingham w Wielkiej Brytanii, zwabił kobietę ofertą sesji zdjęciowej do mieszkania w stolicy Lombardii. Została ona tam pojmana, odurzona, zapakowana do walizki i wywieziona w bagażniku samochodu do stojącego na pustkowiu domu koło Turynu. Modelka była tam przetrzymywana przez tydzień. W tym czasie porywacz próbował zorganizować w internecie licytację, oferując modelkę jako seksualną niewolnicę. Jako cenę wyjściową licytacji podano 300 tysięcy euro w bitcoinach, czyli taką samą, jak wysokość okupu, którego żądanie otrzymała rodzina oraz menedżer modelki. Następnie porywacz, prawdopodobnie w związku z niepowodzeniem aukcji, uwolnił kobietę.

REKLAMA

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Na zdjęciu:

Łukasz H. fot.arch. policji

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks